Değerli okuyucularım, uzun bir aradan sonra tekrar sizlerle olmaktan ziyadesiyle mutluyum. Arkadaşların yoğun telkini ve istekleri sonucu ise bu yazıyı kaleme almak istedim.
Konumuz tahmin ettiğiniz gibi yaklaşan yerel seçimler ve yeni yönetimi ile AK Parti İzmir İl Başkanlığı. Öncelikle Sayın İzmir İl Başkanını Bilal Saygılı’yı yaptığı yönetim kurulu listesinden dolayı ve cesareti nedeni ile bilhassa tebrik etmek isterim. Eğer nereden çıktı bu tebrik diyenleriniz olursa bunun cevabı basittir. Bundan önceki il yönetimlerine bakacak ve analiz edecek olursak, mevcut il başkanları yöneteceği yönetim oluşturmuştu. Kuklacılıktı asıl mevzu. Bu arkadaşların çoğu il tecrübesi olmamış, yönlendirme ile siyaset yapan kişilerdi. Geçmişteki arkadaşlara, yanlış anlaşılmasın hepsi değilse bile çoğu, iyi niyetli ve değerli görevlerini yapmaya çalışanlardan oluşmuşlardı. Bilal Saygılı Bey’e gelince, geçmişte Sayın Eski İl Başkanı Ömer Cihat Akay gibi siyaseti bilen, il başkanının koltuğuna güç veren bir ekip oluşturmuş. Örneklemek gerekirse Belediye Başkanlığı yapmış Raşit Ürper, Mahmut Badem, Tansu Kaya ve Yakup Karaca gibi isimlerin yanına eski kurt siyasetçilerden Kazım Erten, Rahmi Taştan, Cüneyt Dayhan, Mirhan Bedir, Veysel Güldoğan ve Hayrettin Uçak eklenmiş. Bunun yanı sıra yeni dönemde siyaseti severek yapan ve iyi siyasetçi olma yolunda koşarak parlayan, kendini ispatlamış ve ümit vaat eden Ömer Az, İsmail Çiftçioğlu, Hakan Yıldız, Dilaver Kişili ve Emre İlalan gibi genç yeteneklere görev vermekten geri durmamış. İl yönetiminde pek görmediğimiz, ülke basınına yön veren, eski Star, Radikal ve Takvim Gazeteleri Bölge Sorumlusu, değerli gazeteci Muharrem Başkan gibi isimleri bir araya koyan bir il başkanına 2012 yılı sonrası ilk defa denk geliyoruz. Bu tablodan okuduğum AK Parti Genel Merkezi geçmişte yazdıklarımızı dikkate alarak İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra birçok ilçeyi almak istiyor ve çabalar, uğraşlar başlamış durumda.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı kim olur bilinmiyor fakat ilçelerde çıkan aday adaylarının çok istekli ve ilçeleri bilen adaylar olması dikkatimi çekmiyor değil. İzmir bu dönem hizmet istiyor. CHP Sayın Tunç Soyer ile İzmir’de kredisini bitirmiş durumda iken iyi adaylarla, İstanbul ve Ankara’yı bilemem ama İzmir’i alrsa şaşırmayın.
Önümüzdeki yazıda ilçelerde kim daha etkin, kimler gösterilmeli sizlerle paylaşmaktan memnun olacağım, beni takip etmeye devam edin.
Saygılarımla…
Parti ayrımı yapmadan iyi bir insan olmak önemlidir. Ahmet Selik karakteri, toplumla ilişkileri, liderlik yetenekleri ve projelere olan katkıları ile yeterliliğini fazlasıyla ispatlamıştır.İnanıyorum ki olumlu bir etki bırakacaktır.Kendisini canı gönülden destekliyor başarılar diliyorum.Allah yolunu açık etsin. Buca’da Ahmet Selik fark atar.