İzmir genelinde yürüttüğü çalışmalarla su baskını ve taşkın riskini ortadan kaldıran; çevreye duyarlı çözümler üreten İZSU Genel Müdürlüğü, Menemen Asarlık’ta yağmur suyu iletim hattı çalışması yürütüyor. Çevresinde hastane ve mezarlığın da bulunduğu bölge, ilçenin en işlek noktaları arasında yer alıyor. İZSU’nun 9 milyon liralık yatırım bedeliyle başladığı proje ile birlikte, Asarlık mevkiinde 1,5 kilometrelik yağmur suyu iletim hattı imalatı tamamlanacak. İletim hattıyla toplanan yağmur suları, mansap noktası olan Asarlık Deresi’ne aktarılacak. Bölgenin aşırı hava olaylarına karşı direncini artıracak proje, taşkın riskini ortadan kaldırırken mevcut altyapıda yağmur kaynaklı hasar oluşmasının da önüne geçecek.
![4.jpeg](https://www.medyaege.com.tr/d/other/2024/04/01/4.jpeg)
![1.jpeg](https://www.medyaege.com.tr/d/other/2024/04/01/1.jpeg)