Ege Bölgesi'nin en büyük sağlık kompleksi olarak hizmet veren İzmir Şehir Hastanesi, 16 Ekim 2023 tarihinde hasta kabulüne başlamıştı ancak ulaşım sorunları devam ediyor.Hastaneye ulaşım sorununun özellikle toplu taşıma araçları ile sağlanamaması, hastaların, hasta yakınlarının ve hastane personelinin günlük yaşantısını olumsuz etkilemektedir. 5 hatta toplam 25 otobüsün hizmet verdiği hastaneye ulaşmak isteyen vatandaşlar, daha fazla hat ve taksi durağı talebinde bulunarak yaşadıkları mağduriyetin giderilmesini istiyorlar.
Hasta yakınlarından Ümit Çam, hastanenin çok güzel bir tesis olduğunu ancak taksi sorunu nedeniyle sıkıntı yaşadıklarını ifade ederek, "Tedaviden dolayı dolmuşla gidemiyoruz. En kısa sürede taksi sorununun çözülmesini istiyoruz" dedi. İlknur Bahadır, hastane dönüşü işe yetişmesi gerektiğini ancak taksi bulamadıkları için vakit kaybettiklerini belirterek, "En yakın taksi durağı 2 kilometre uzakta. Anneannem yaşlı olduğu için oraya kadar yürüyemiyor. Bununla ilgili yetkililerden yardım bekliyoruz" diye konuştu.Hastaneye dolmuş ile gelen Mehmet Yetiş, yaşadıkları zorlukları şu şekilde dile getirdi: "2 kilometre yürümek zorunda kaldık. Benim babam rahatsız. Taksi burada olsa bineriz ve evimize kolay bir şekilde gideriz. Babam yürürken nefes nefese kaldı. Allah rızası için sesimizi duyun. Burada bir taksi durağı olsa insanlar da rahat eder."Yaşanan bu ulaşım sorunlarıyla ilgili vatandaşlar, yetkililere çağrıda bulunarak daha etkin bir toplu taşıma sistemi ve daha fazla taksi durağı talep ediyor. Sorunun çözülmesiyle birlikte hastalar, hasta yakınları ve hastane çalışanları, İzmir Şehir Hastanesi'ne daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilecek.
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/01/65aa5e74e51c7.png)
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/01/65aa5e318ca3f.png)