İl genelinde 2 bin 965 okulda toplam 784 bin 242 öğrenci karne almanın heyecanını yaşadı. Karnelerini alarak 15 günlük tatilin keyfini çıkarmaya başlayan öğrenciler, İzmir Valisi Süleyman Elban ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi'nin de katıldığı karne törenlerinde karnelerini aldılar.
Balçova Asil Nadir İlkokulu'nda düzenlenen karne töreninde 478 öğrenci, tatil öncesi son kez bir araya geldi. İzmir Valisi Süleyman Elban ve İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, miniklere karnelerini ve karne hediyelerini takdim etti. Veliler de çocuklarını okul çevresinde bekleyerek bu özel günlerinde yanlarında oldular.İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, yaptığı açıklamada, İzmir genelinde yaklaşık 800 bin öğrenciye karne dağıttıklarını belirtti. Öğrencilerin sadece akademik başarılarını değil, sosyal durumlarını da değerlendirmek gerektiğini vurgulayan Yahşi, velilere çocuklarıyla birlikte güzel vakit geçirmelerini önerdi. İkinci döneme daha nitelikli bir anlayışla başlamayı hedeflediklerini dile getiren Yahşi, öğrencilere 15 günlük dinlenme döneminden sonra tekrar okullarında ağırlayacaklarını söyledi.
Öğrenciler ise tatil boyunca dinleneceklerini, aileleriyle güzel vakit geçireceklerini ve arkadaşlarını özleyeceklerini ifade ettiler. Karnelerini alan öğrenciler arasında duygusal anlar yaşandı. Birinci sınıf öğrencisi olan bir veli, çocuğunun ilk karne heyecanını yaşadıklarını ve bu sebeple çok duygulandıklarını belirtti.Yarıyıl tatili süresince birçok aile, çocuklarıyla birlikte memleketlerinde dinlenme fırsatı bulacak. Veliler, çocuklarının yoğun tempolarından uzaklaşarak bir arada keyifli zaman geçirmeyi planlıyorlar. Yarıyıl tatili 2 Şubat Cuma günü sona erecek ve öğrenciler, 5 Şubat'ta tekrar sıralarına oturacaklar.
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/01/65aa5defd8527.png)
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/01/65aa5dea33947.png)
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/01/65aa5de1965f9.png)