İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları (İzBBŞT), 'Soytarılar Okulu' adlı oyunuyla 1. Uluslararası Sömestr Festivali'ne katıldı. Antalyalı miniklerle buluşan İzBBŞT'nin oyunu çocuklar tarafından büyük ilgi gördü.
İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Antalya'da düzenlenen 1. Uluslararası Sömestr Festivali'ne katılarak "Soytarılar Okulu" adlı oyunu sahneledi. AŞT Yıldız Kenter Sahnesi'nde gerçekleşen etkinlikte çocuklar, eğlenceli ve öğretici bir performans izleme fırsatı buldular. Doktor Sinir ve öğrencilerinin maceralarıyla dolu oyunda minik seyirciler, neşe dolu anlar yaşadı.Oyunun sonunda İzBBŞT Sahne Direktörü Ceren Demirel'e çiçek ve plaket takdim edilirken, AŞT Yetişkin Tiyatrosu Biriminden Sorumlu Genel Sanat Yönetmeni Yardımcısı Selim Turgay Deli, Antalya'da düzenlenen festivale katkılarından dolayı teşekkür etti.
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/01/65ba10b3c2a90.png)
"Coşkunuz Her Daim Sürsün"
Ceren Demirel, festivalin çocuklar için düzenlenmesinin önemine vurgu yaparak, "Çocuklar için düzenlenen bu festivalin katlanarak, büyüyerek devam etmesini diliyoruz. Burada olmak çok güzel. Emek veren herkese çok teşekkür ediyoruz. Coşkunuz her daim sürsün" dedi.![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/01/65ba10ad2f2e3.png)