Bornova Belediyesi, yarı yıl tatiline giren çocuklar için eğlenceli bir etkinlik düzenledi. Minik şeflere kurabiye yapımını öğreten "Kurabiye Yapımı ve Süsleme Atölyesi" düzenlendi.
Bornova Belediyesi'nin Evka 3'te bulunan Mutfak Atölyesi'nde gerçekleşen etkinliğe 4-6 yaş ve 7-9 yaş arası minikler katıldı. Eğitmenler eşliğinde kurabiye yapımının inceliklerini öğrenen çocuklar, hamur açma, kesme ve renkli şekerlerle süsleme konularında deneyim kazandılar.Usta aşçılar gibi çalışan minikler, kendi elleriyle hazırladıkları lezzetli kurabiyeleri pişirip afiyetle yediler. Atölye süresince çocuklar hem eğlenceli vakit geçirirken hem de el becerilerini geliştirdiler.Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Minik Bornovalılar için ara tatilin eğlenceli geçmesini istedik. Bunun içinde birçok farklı etkinlik hazırladık. Kurabiye Süsleme atölyelerimizden biri oldu" dedi.
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/01/65ba103aaa703.png)
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/01/65ba103708d16.png)