Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD) İzmir Şubesi, Bornova STK Yerleşkesi’nde gerçekleştirdiği ‘GGYD İZMİR 4. Üye Buluşmaları’ toplantısıyla üyelerini bir araya getirdi. Etkinliğe, Ekonometrist Ali Ongan'ın gerçekleştirdiği ‘Yatırım Psikolojisi’ sunumu ile katılım sağlandı. Ayrıca, GGYD İzmir Şube üyeleri arasında işbirliği görüşmeleri de yapıldı.
Toplantının açılışında konuşan GGYD İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Levent Çeker, bu tür buluşmaların üyeler arasındaki kaynaşmayı artırdığını, birbirini daha yakından tanımalarına ve iş ilişkilerini güçlendirmelerine katkı sağladığını belirtti. Çeker, 2023 yılında dernek içinde 30 milyon TL’lik bir iş hacmine ulaştıklarını ifade ederek, “Önümüzdeki yıllarda bu iş hacmini daha da artırmak zorundayız. Bu hedefe ulaşmak için de çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.Çeker: “2024 yılının ikinci yarısından umutluyuz”GYYD İzmir Şubesi Başkanı Çeker, 2023 yılının zorlu bir dönem olduğunu vurgulayarak, “2024 yılı da kolay olmayacak. Bu nedenle daha fazla çalışmalıyız. Ancak karamsar olmayacak, umutsuzluğa kapılmayacağız” diye konuştu. Yılın ilk 6-8 ayının zorlu geçeceğini belirten Çeker, “Bu süreçte finansal açıdan güvenli adımlar atmalı, doğru firmalarla çalışarak pazar payımızı ve pozisyonumuzu korumaya odaklanmalıyız. İlk 8 ayın sonunda piyasaların biraz daha rahatlayacağını ve pastadan alınan payın artacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.GGYD İzmir Şubesi Başkan Vekili İlker Şeker, bir yıllık süreçte GGYD İzmir Şubesi olarak gerçekleştirdikleri faaliyetleri anlatırken, kız çocuklarının eğitimi için kurulan "Nilfüferler Yetişiyor" fonunu da paylaştı. Şube Genel Sekreteri Yönetim Kurulu Üyesi İlkay Karapınar ise etkinlikteki çalışmalara dair bilgiler verdi.Ekonometrist Ali Ongan, VİOP, Foreks, BİST ve Dünya borsalarında hisse alım-satımının ayrıntılarını üyelerle paylaştı. Yatırım stratejilerinden bahseden Ongan, “İyi bir trader olmak istiyorsanız, psikolojinizi güçlü tutmanız gerekiyor. Strateji, teknik analiz, temel analiz elbette gerekli ancak bu sürecin en önemli ayağı sizin psikolojiniz” dedi. Toplantı, üyelerin B2B görüşmeleri sonrasında sona erdi.
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/01/65ae32111b136.jpg)
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/01/65ae320aca1a7.jpg)