Sadık Dinler, aday adaylığı için çıktığı yolda ilçe genelinde vatandaşların yoğun ilgisini ve sevgisini hissettiğini belirtti. Mahalleler arası dolaşarak sorunları not alan Dinler, göreve geldiklerinde bu sorunları çözerek eksikleri tamamlama sözü verdi. Dinler, "Bu sevgi karşısında göreve geldiğimizde çok büyük işler yapmak boynumuzun borcudur" dedi.![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/01/65ae30e399b30.jpeg)
CHP Gaziemir Belediye Başkan Aday Adayı Sadık Dinler Kimdir?Cumhuriyet Halk Partisi Gaziemir Aday Adayı Sadık Dinler, Balkanlardan gelen kökleri 100 yılı aşkın süredir Gaziemir’de bulunan bir ailede 1988 yılının Aralık ayında dünyaya geldi. Gaziemir’in esnaflıkla uğraşan, sevilen aileleri Martin ve Dinler ailelerinin iki çocuğundan biri olan Sadık Dinler, ilk ve orta öğrenimini Gaziemir’de, lise eğitimini de İzmir Atatürk Lisesi’nde tamamladı.ODTÜ Makine Mühendisliği’nden iyi derece ile mezun olan Sadık Dinler, üniversite yıllarında sivil toplum örgütlerinde, öğrenci topluluklarında birden fazla projenin içinde bulundu. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük mirası olan “Altı Ok” un izinden giderek 2010 yılında Ankara’da Cumhuriyet Halk Partisi’nden siyasete adım attı.Öğrenciliği devam ederken CHP Ankara İl Gençlik Kolları Başkanlığı’nda partinin neferi olarak çalışan Dinler, öğrencilik sonrası dönüş yaptığı ilçede CHP Gaziemir İlçe Başkanlığında il ve ilçe delegeliklerinde bulundu. İhracat yapan Türkiye’nin köklü firmalarında 10 yılı aşkın süredir proje yöneticisi olarak görev aldı. Bu süre esnasında birçok projeye imza attı.Sadık Dinler, Cumhuriyetin yeni yüzyılında, yeni nesil olarak Gaziemir’deki her bir hemşerisinin hayatına dokunacak olan ve Gaziemir’i, yeni yüzyıla hazırlayacak olan projeleri hayata geçirmek için yola çıkarak Gaziemir Belediyesi Başkanlığı’na aday adaylık başvurusunda bulundu.Toplumsal kaygısı olan, ortak akla önem veren, tüm Gaziemir’i kendi ekibinde barındıran, toplumun problemlerini hızlı şekilde çözen, Gaziemir’i geleceğe hazırlayan bir modelle belediye başkanlığına talip oldu.
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/01/65ae30e399b30.jpeg)
Sosyal Belediyecilikte Yeni Hedefler
Gaziemir Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladığı günden bu yana, Sadık Dinler adım atmadık mahalle ve sokak bırakmadı. CHP'li Dinler, her mahallenin ayrı ayrı sorunlarını tespit edip not aldığını söyledi. Göreve geldiklerinde, muhtarların ve komşuların beklentilerini öncelik olarak alacaklarını vurgulayan Dinler, "Hızla beklentileri karşılayarak Gaziemir'i huzurla yaşanan, altyapı sorunu olmayan bir ilçeye dönüştüreceğiz. Sağlıktan spora, eğitimden sanata her alanda Sosyal Belediyecilik anlayışını daha da yükseklere çıkartacağız" dedi.![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/01/65ae30c83484f.jpeg)
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/01/65ae30dc768e2.jpeg)
Atıp tutup haber yaptırayım… yahu hep kızıyoruz iktidara, iktidarın adam kayırma ve yalanlarına ama bakıyoruz, ülkenin kurucu partisi hiç de farklı değil. Üstelik hesap verebilirlik de yok. Mevcut başkan neden eşinizi belediye başkan yardımcısı yaptı? Hangi STK’de yer aldınız, kamu yararına hangi faaliyetlerde bulundunuz? 2014 mezunu, 2015 yılı işbaşı yapmış biri olarak nasıl 10 yıldan fazla proje yöneticisi tecrübeniz var? Maddenin doğasına aykırı diyorum, yanıt yok! Üstelik sanırsın Gaziemir’i başka parti yönetiyor da CHP ilk defa aday bu makama… 15 yıldır CHP, üstelik son seçimde seçilen başkana destek vermiş biri olarak ne garip söylemler bunlar… OY MOY YOK!