Ali İhsan Yavuz, Seçimde 1 Milyon Aktif Rol Alacak, 2 Milyon Teşkilat Mensubu Çalışacak!AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, seçim günü için hazırlıkları değerlendirdi. Yavuz, "Seçim günü 1 milyon kişi çok aktif rol alacak. Bir milyon kişi de lojistik sağlayan var. 2 milyon teşkilat mensubu arkadaşımız çok aktif çalışacak." açıklamasında bulundu.Genel Merkez önünde yapılan açıklamada Yavuz, bugün Genişletilmiş İl Seçim İşleri Başkanları Toplantısı düzenlendiğini belirtti. 81 il teşkilatında görevli seçimden sorumlu kişilerle bir araya geldiklerini ifade eden Yavuz, "Bütün meselenin seçimlerde rol alacak kişileri seçime hazırlamak olduğunu vurgulayan Yavuz, "Ayın 24'ünde 420 bin kişiden oluşan bir asıl, bir yedek resmi sandık kurulu üyelerinin isimlerini teslim ettik. Kusursuz şekilde bu işleri yapmaya çalışan bir partiyiz." şeklinde konuştu.Aday ismi teslim sürecini kusursuz bir şekilde tamamladıklarını belirten Yavuz, bazı partilerin yaşanan gecikmeler nedeniyle seçime girme hakkını kaybettiğini ifade etti.
İLK SONUÇLAR SİSTEME NASIL GİRİLECEK?Teşkilat görevlilerinin sandık başında, oylar sandık sonuç tutanağına geçmeden aldıkları ilk sonuçları sistemlerine girdiğini anlatan Yavuz, şunları kaydetti:"Daha sonra verilerimizi, Yüksek Seçim Kurulunun verileriyle karşılaştırıyoruz, nerede hata varsa onu düzeltmeye çalışıyoruz. İtiraz şikayet modülü üzerinden itiraz ve şikayetleri yapıyoruz. Bütün bu çalışmaları seçim gününü daha iyi planlayalım, işletelim diye yapıyoruz. Diliyorum ki diğer partiler de iyi yapar işini. Partiler seçim sürecine çok özel hazırlanmalıdır ama seçim gününe daha özel hazırlanmalıdır. Seçim günü, problemsiz, şaibesiz, şüphesiz, hatasız, kusursuz bir gün olsun. Milli irade sandığa nasıl yansımışsa o şekilde sandıktan çıksın ve çıktığı haliyle de Yüksek Seçim Kurulunun verilerine yansımış olsun. Seçimden sadece saatler sonra o güzel sonucu almış olacağız. Bir kısım belediyeler, AK Parti belediyeciliğinden biraz uzak kaldı. Ankara ve İstanbul başta olmak üzere diğer tüm belediyelerde gerçek belediyeciliğin en güzel örneklerini ortaya koyacak bir sonucun sandıktan çıkması nasip olur diye temenni ediyorum." (HALK TV)
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/02/65dcad08d7f4b.png)