Denizli CHP'den Oturma Eylemi: Mülteci Sorununa Dikkat Çekiliyor
Denizli CHP İl Başkanlığı ve Belediye Başkan Adayları, 'Mülteci Sorunu' İçin Meydanlarda!Denizli Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığı, büyükşehir belediye başkan adayları, ilçe belediye başkanları ve adaylarıyla birlikte, kentte yaşanan 'mülteci sorunu'na dikkat çekmek amacıyla Delikliçınar Meydanı'nda
Oturma Eylemi gerçekleştirdi.
Oturma Eylemi Detayları
15 Temmuz tarihinde gerçekleşen oturma eylemine CHP Parti Meclis Üyesi ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu, CHP Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum, CHP'li belediye başkanları ve ilçe belediye başkan adayları ile birlikte partililer de katıldı.Eylem sırasında belediye başkan adayları, ellerinde taşıdıkları dövizlerle dikkat çekici mesajlar verdi. 'Gece sokağa çıkmaya korkuyorum', 'Huzur muzur kalmadı', 'Denizli artık hiç güvenli değil', 'Çocuğumu nasıl bir gelecek bekliyor' gibi ifadelerle mülteci sorununun etkilerine vurgu yapıldı.
Çavuşoğlu'nun Açıklamaları
Oturma eylemi sonrasında açıklama yapan Çavuşoğlu, Denizli'nin nüfusa oranla suç şehri haline geldiğini iddia etti. "Denizli'miz bizim güzel Denizli'miz Türkiye'nin suç şehirleri arasında. Denizli halkı artık sokağa korka korka çıkıyor. Ev kiralarken, hastaneye giderken ikinci sınıf vatandaş gibi hissetmekten bıktı." dedi.Çavuşoğlu, mülteci sorununa dikkat çekmek amacıyla burada olduklarını belirterek, resmi rakamlara göre 20 bin, gerçekte ise kim bilir kaç bin mülteci olduğunu ifade etti. "Bu kadar misafirlik yeter. Artık sesimizi yükseltiyoruz. Denizli elden gidiyor. 'Geleceğimize güvenle bakabilmek için yetti gari' diyoruz. Huzurlu sokaklar için yetti gari. 'Denizli'de mülteci sorununu da biz çözeriz' diyoruz." şeklinde konuştu.