Cumhuriyet Halk Partisi'nin yerel seçimlerde İzmir Büyükşehir Başkan adaylığına Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay'ı göstermesinin ardından mevcut İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'den veda paylaşımı geldi.Tunç Soyer; '' Önce Seferihisar'da sonra İzmir'de canla başla çalıştım. Bu süre içinde Türkiye için örnek olacak birçok uygulamayı başlattım. Cumhuriyet Halk Partililerin guru duyacakları, saygıyla anılacak temiz ve başarılı işler yapmaya gayret ettim. Koltuk sevdası değil sadece memleket sevdası taşıdım. Mustafa Kemal Atatürk'ünizinden hiç ayrılmadım. Çok şükür başım dik, alnım açık ve vicdanım rahat.'' dedi.
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/01/65b8d23974fb6.jpeg)