Seferihisar Belediyesi, ilçedeki vatandaşların yaşam kalitesini artırmak amacıyla yeni bir hizmet noktasını hayata geçirdi. "Sağlık ve Sosyal Yaşam Merkezi" adını taşıyan bu merkez, 14 farklı alanda ücretsiz hizmet sunarak Seferihisarlılara destek olacak.
DAYANIŞMAYA DEVAM“Her zaman yaptığımız gibi, bundan sonra da sosyal belediyeciliğin en güzel örnekleri ile yoksulluğa mahkum edilen halk ile dayanışma içinde olmaya devam edeceğiz” diyen Başkan Yetişkin, “Evde sosyal destek birimimiz ile evine girmediğimiz vatandaş varsa bile sokağından geçmediğimiz kimse yok.. Bundan sonraki hedefimiz ise hiçbir evde bize ulaşamayan engelli, hasta, yaşlı, desteğe ihtiyacı olan vatandaşımız kalmayacak. Seferihisar Sağlık ve Sosyal Yaşam Merkezimiz, sağlıklı yaşam bilincinin yaygınlaştırılması, hastalıkların önlenmesi ve erken teşhis konularında da çok önemli bir rol oynayacak. Burada, çocuklarımızdan yaşlılarımıza kadar her yaştan vatandaşımıza yönelik sağlık ve sosyal hizmetler sunacağız. Saç Bakımı ve Berber Hizmeti, Medikal Malzeme ve Hasta Bezi Desteği, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Aktiviteleri, Psikolog ve Aile Danışmanlığı gibi bir çok alanda destek sağlayacak olan merkezimiz, tüm Seferihisar halkına hayırlı uğurlu olsun” dedi.
HER ALANDA VATANDAŞIN HİZMETİNDESağlık ve Sosyal Yaşam Merkezi, Saç Bakımı ve Berber Hizmeti, Psikolog ve Aile Danışmanlığı Desteği, Ev Temizliği Hizmeti, Asker Çantası Desteği, Yatağa Bağımlı Hasta Bakımı Eğitimi, Pansuman Desteği, Rutin Sağlık Ölçümü, Medikal Malzeme ve Hasta Bezi Desteği, Bel, Boyun ve Sırt Ağrıları Rehabilitasyonu, Kas ve Eklem Problemleri Rehabilitasyonu, Felç, İnme ve Nörolojik Rehabilitasyon, Yürüme ve Hareket Kaybı Rehabilitasyonu, Pediatrik Rehabilitasyon, El Rehabilitasyonu alanlarında vatandaşlara ücretsiz olarak hizmet verecek.
Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin'in Vurgusu
Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, merkezin önemine dikkat çekerek, "Sosyal belediyecilik anlayışı ile halkımızla dayanışma içerisinde olmaya devam edeceğiz. Bu merkez, yaşlısından gencine, herkesin ihtiyaç duyabileceği bir dizi hizmeti ücretsiz sunacak. Amacımız, Seferihisarlıların yaşam kalitesini yükseltmek ve sosyal hizmetlere erişimlerini kolaylaştırmak" dedi.Merkezin Hizmet Alanları
Sağlık ve Sosyal Yaşam Merkezi, evde sosyal destek, evde bakım ziyareti, temizlik hizmeti, medikal malzeme desteği, berber hizmeti ve 65 yaş üstü vatandaşlara sıcak yemek dağıtımı gibi birçok alanda hizmet verecek.Seferihisar Halkının Katılımıyla Açıldı
Merkezin açılışına ilgi büyük oldu. Vatandaşlar, yeni hizmet noktasının kapılarını coşkuyla açılış töreninde bir araya geldi.![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/02/65c640eded4e6.png)
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/02/65c640fae6b51.png)