6 Şubat depreminin birinci yılında hayatını kaybedenler, Seferihisar Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle anıldı. Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, törende yaptığı konuşmada, "Kaybettiğimiz canları asla unutmayacağız. Biz unutsak, yüreğimiz unutmayacak. Aklımız unutmayacak. Biz unutsak, vicdanımız unutmayacak” dedi.![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/02/65c33bf3cb357.jpg)
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/02/65c33be8eae3c.jpg)
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/02/65c33bf3cb357.jpg)
Törende Neler Yaşandı?
- Tören Yeri: Seferihisar Cumhuriyet Meydanı
- Katılımcılar: Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, CHP İlçe Başkanı Rahmi Tezel Çınar, CHP ilçe yönetimi ve çok sayıda vatandaş.
- Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı: Anma töreninde, depremde yaşamını yitiren 53 bin 537 kişi anısına saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Başkan Yetişkin’in Açıklamaları:
Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, depremin hemen ardından Seferihisar Belediyesi olarak dayanışma ruhuyla hareket ettiklerini ve her koşulda deprem bölgesine destek olduklarını belirtti. "Depremin bize öğrettiği dersleri unutmadık ve unutmayacağız. Afetlere karşı hazırlıklı olmak, riskleri azaltmak ve dayanıklılığımızı artırmak adına çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bu süreçte, siz değerli vatandaşlarımızın da desteği ve iş birliği bizim için çok önemli. Biz bundan sonra da beton siyaseti değil, halkın siyasetini yapmaya devam edeceğiz. Bu halkı imar affı yaptıktan sonra vicdan affına uğrayanların insafına bırakmayacağız. Değerli Seferihisarlılar, acımızın tarifi yok. Kaybettiğimiz canları asla unutmayacağız. Biz unutsak, yüreğimiz unutmayacak. Aklımız unutmayacak. Biz unutsak, vicdanımız unutmayacak” dedi.![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/02/65c33be8eae3c.jpg)
Lokma Dağıtımı:
Anma töreninin ardından Seferihisar Cumhuriyet Meydanı ve Ürkmez Hizmet Binası önünde, depremde hayatını kaybedenlerin anısına vatandaşlara lokma dağıtıldı.![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/02/65c33be168272.jpg)