Edirne'de CHP Belediye Başkan Adaylığı için Ön Seçim Sonuçları Açıklandı
Edirne'de, CHP Belediye Başkan Adaylığı için gerçekleştirilen ön seçimde eczacı Şükrü Ciravoğlu, birinci olarak adını duyurdu. Kentteki bir düğün salonunda yapılan ön seçime toplam 2 bin 673 üye katıldı.
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/02/65c100e27a52c.png)
Aday Adayları ve Oylar
Dün gerçekleştirilen ön seçime, aday adayları Şükrü Ciravoğlu, Filiz Gencan Akın, Serkan Liznak, Ergun Türkyılmaz ve Seyfi Alp Üzmen katıldı. Geçerli oy kullanan üye sayısı 2 bin 673'tü. Sonuçlara göre,
Şükrü Ciravoğlu 1591 oy alarak birinci oldu. Diğer adayların aldığı oy da şu şekilde sıralandı: Filiz Gencan Akın 683, Serkan Liznak 256, Ergun Türkyılmaz 126 ve Seyfi Alp Üzmen 17 oy.
CHP Edirne Belediye Başkan Adaylığı
Eczacı Şükrü Ciravoğlu'nun birinci olarak çıkmasıyla CHP Edirne Belediye Başkan Adaylığı ön seçimi sonuçlandı. Ciravoğlu, partisinin belediye başkan adayı olarak seçmenin karşısına çıkmaya hak kazandı.