Narlıdere Belediyesi’nin, fırsat eşitliği yaratmak, çocuklara sanatı sevdirmek ve dünya çapında müzisyenleri ülkemize kazandırmak için hayata geçirdiği Çocuk Senfoni Orkestrası, 23 Nisan konseriyle sanatseverlerden bir kez daha tam not aldı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 104'üncü kuruluş yıl dönümünde Narlıdere Atatürk Kültür Merkezi’nde sahne alan çocuklar, notalara bu kez kendileri için hayat verdi. Narlıdere Belediye Başkanı Erman Uzun, ilçe protokolü ve vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleştirilen konser, Narlıderelilere yaklaşık 2 saat boyunca müzik ziyafeti sundu. Ender Ünal ve Cüneyt Deniz’in orkestra eğitmenliğini üstlendiği Çocuk Senfoni Orkestrası, seslendirdikleri marşlarla İzmirli vatandaşlara 23 Nisan coşkusunu doyasıya yaşatırken, ayrıca klasik batı müziği ve film müzikleri eserlerini başarıyla seslendirdi.
Erman Uzun'dan tebrik mesajı
Konser sonrasında öğrencileri ve hocaları tebrik için sahneye çıkan Narlıdere Belediye Başkanı Erman Uzun, “Narlıdere Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestramızın konserinde sizlerle olmaktan büyük bir onur ve mutluluk duyuyorum. Öncelikle bu harika birlikteliğin ortaya çıkmasında büyük bir emeği olan önceki dönem Belediye Başkanımız Sayın Ali Engin’e teşekkür ediyorum. Hocalarımızı, velilerimizi ve tabi ki her biri Cumhuriyet aşkıyla büyüyen orkestramızın her bir ferdini tebrik ediyorum” dedi.![Erman Uzun 23 Nisan](https://habereksprescomtr.teimg.com/haberekspres-com-tr/uploads/2024/04/erman-uzun-23-nisan.jpeg)