İZSU Genel Müdürü Ali Hıdır Köseoğlu Muhtarlarla Buluştu
Ramazan Bayramı öncesinde ziyaretlerine hız veren İZSU Genel Müdürü Ali Hıdır Köseoğlu, Çeşme ve Urla’nın muhtarlarıyla bir araya gelerek talepleri ve beklentileri dinledi. Muhtarların memnuniyetini ifade ettiği İZSU çalışmaları hakkında bilgi veren Köseoğlu, yaz sezonunda bölgede su sorunu yaşanmasını beklemediklerini belirtti. Köseoğlu, "Her türlü önlemimizi aldık. Hizmetlerimizi aksatmadan yerine getirebilmek için de 7/24 esasıyla sahada çalışıyoruz" dedi.İZSU Hazırlıkları Hızlandı
İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, kentin turizm destinasyonlarından olan Çeşme ve Urla’da, Ramazan Bayramı ve yaz sezonu öncesi hazırlıklarına hız verdi. Bu kapsamda bölgeyi sık sık ziyaret eden İZSU Genel Müdürü Ali Hıdır Köseoğlu, muhtarlarla bir araya gelerek hem muhtarların talep ve önerilerini dinledi hem de İZSU’nun yatırımları hakkında açıklamalarda bulundu. İZSU Genel Müdür Yardımcıları Onur Demirci ve Övünç Özgen, İşletmeler 3. Bölge Dairesi Başkanı Alper Nazlı ve sahada görev yapan teknik ekip de toplantılarda hazır bulundu. Köseoğlu, Çeşme’de bayram tatili ve yaz sezonunun sorunsuz geçmesi için çalıştıklarını vurguladı. Yağış azlığı nedeniyle yaz sezonunun kurak geçebileceğini ancak baraj ve kuyu suları sayesinde herhangi bir su problemi beklemediklerini belirtti.![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/03/65fe9ee00920f.jpg)
“Sahayı adım adım geziyoruz”Temiz içme suyunu vatandaşlara ulaştırmanın ve atık suların deşarjını sağlamanın İZSU’nun asli görevi olduğunu ifade eden Köseoğlu, “Yatırımlarımızı, ilçelerimizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak ve bütçemize uygun şekilde planlıyoruz. Bu doğrultuda muhtarlarımızın ve vatandaşlarımızın isteklerini dinlemek için de sahayı bizzat geziyoruz. Biz sorunları alt alta değil; yan yana koyarak çözmeye odaklanıyoruz. Bu sayede hepsi bizim önceliğimiz oluyor. Sözünü verdiğimiz işleri mutlaka hayata geçiriyoruz. Dolayısıyla da sonraki gelişimizde ‘söz verdiniz ama yapmadınız’ sitemini duymuyoruz” ifadesinde bulundu. Köseoğlu, Yarımada bölgesinin pek çok noktasında içme suyu hatlarının yenilendiğini ve üst kaplama çalışmalarının sürdüğünü belirterek, kanalizasyon hattı ile paket atık su arıtma tesisleri için de planlama yapıldığına dikkat çekti.
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/03/65fe9eee1345f.jpg)