Konak Belediyesi'nde temizlik işleri personeli Hüseyin Söğüt, görevi sırasında bulduğu cüzdanı içindeki değerli eşyalarla birlikte sahibine Teslim ederek örnek bir davranış sergiledi.304. Sokak'ta görev yapan Konak Belediyesi temizlik personeli Hüseyin Söğüt, çalışma esnasında yolda içinde döviz ve Türk Lirası bulunan bir cüzdan buldu. Yapılan tespitler sonucunda cüzdanın sahibinin Gülcan Belçin İlhan olduğu belirlendi. İçinde 100 sterlin, 120 Euro, 320 TL nakit para ile kredi kartları ve banka hesap kayıtlarını içeren cüzdan, Söğüt tarafından sahibine teslim edildi.Kaybettiği cüzdanına kavuşmanın sevincini yaşayan İlhan, Temizlik Personeli Hüseyin Söğüt'e teşekkür etti. Bu örnek davranış, Konak Belediyesi çalışanlarının dürüstlük ve sorumluluk bilinciyle hareket ettiğini gösterdi.
BAŞKAN BATUR: “PERSONELİMİZİ ÖDÜLLENDİRECEĞİZ”Konak Belediye Başkanı Abdül Batur da görevi sırasında bulduğu cüzdanı sahibine ulaştıran personellerini, bu davranışından ötürü kutladı. Daha önce de benzer olayla karşılaştıklarını ve personellerinin yine aynı şekilde buldukları paraları sahipleriyle buluşturduğunu belirten Başkan Batur, “Sahada görev yapan personellerimiz bu durumlarla zaman zaman karşılaşıyorlar. Bu olayda da personelimiz gereken duyarlılığı gösterip, cüzdanı sahibine ulaştırmış. Kendisini gönülden kutluyorum. Bu yapılan örnek davranışın karşılığı olarak çalışma arkadaşımıza gerekli ödüllendirmeyi yapacağız” dedi.
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/01/65a7b621e2509.jpg)