Kemalpaşa Belediyesi ve DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikası, emekçilerin haklarını desteklemek adına önemli bir adım attı. Belediye bünyesinde çalışan 637 emekçiyi kapsayan toplu sözleşme toplantıları başarıyla tamamlandı ve işçiler haklarını aldı.
Toplu sözleşme görüşmeleri sonucunda Kemalpaşa Belediyesi ile DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikası arasında imzalanan protokolle en düşük işçi maaşı 30.300 TL olarak belirlendi. Ülkedeki ekonomik zorluklara rağmen şartları iyileştirmek adına yapılan bu anlaşma, Kemalpaşa Belediye personelini kapsayan 2 yıllık yeni bir toplu sözleşmeyi temsil ediyor.Protokole, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı ve Genel-İş Sendikası 7 No'lu Şube Başkanı Özgür Genç imza attı. Sözleşme imzalandıktan sonra en düşük maaş, ikramiyeler, sosyal haklar ve izin ücreti gibi yan ödemelerle birlikte 30.300 liraya yükseldi.Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, imza töreninde yaptığı konuşmada, "Amacımız, ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik duruma rağmen göreve geldiğimiz ilk günden itibaren bizimle olan, omuz omuza çalıştığımız arkadaşlarımızın en iyi imkanlarda çalışmalarını ve yaşamalarını sağlamak. İmzaladığımız protokolün herkese hayırlı olmasını diliyor, hakkınızı helal edin istiyorum. İşçinin, emekçinin her zaman yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz." dedi.![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/02/65be0ba31af3e.jpeg)
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/02/65be0bc2c7b8e.jpeg)
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/02/65be0ba31af3e.jpeg)
Coşkulu Kutlama
Protokolün imzalanmasının ardından belediye personeli, Kemalpaşa Belediye Binası önünde toplandı ve şarkılar eşliğinde coşkulu bir kutlama gerçekleştirdi. İşçiler, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı'nın konuşmasını pankartlar, sloganlar ve alkışlarla karşılayarak teşekkürlerini ve sevgilerini iletti.![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/02/65be0b9d401a6.jpg)