Üretici ve Tüketici Karşıyaka’da ‘Aracısız’ Buluşmaya Devam Ediyor
Karşıyaka Belediyesi, Zühtü Işıl Meydanı'nda düzenlediği tematik pazarlarla üretici ve tüketiciyi bir araya getirmeye devam ediyor. Bu kez gerçekleştirilen Yerel Üretici Buluşması, üreticinin hakkına ve tüketicinin sağlıklı, uygun gıdaya erişimine odaklanarak memnuniyetle karşılandı.Belirli aralıklarla düzenlenen "Yerel Üretici Buluşması" etkinliği, hem
Karşıyaka halkının hem de üreticilerin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Tematik pazarda İzmir'in farklı yerlerinde üretilen taze sebze,
meyve ve çeşitli
doğal gıda ürünleri sergileniyor. Bu buluşma, sadece satıcıları değil, aynı zamanda vatandaşları da memnun ediyor.
50 Üretici Tezgah AçtıTarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte 50 üretici, ürünlerini satışa sunma fırsatı buldu. Yerel üretici buluşması, üreticileri desteklemenin yanı sıra Karşıyakalıları temiz, adil ve güvenilir gıdaya ulaştırma hedefini güdüyor. İzmir'in dört bir yanından getirilen lezzetli ürünler, vatandaşların beğenisine sunularak doğal ve organik ürünlere uygun fiyatlarla ulaşma imkanı tanındı.Yerel üretici buluşmaları, Karşıyakalılar için taze ve sağlıklı ürünlere erişimi kolaylaştırırken, bu tarz tematik pazarların devam etmesi isteniyor.