Karşıyaka, Şampiyonluk Yarışında Yeni Bir Sayfa Açıyor!
TFF 3'üncü Lig 2'nci Grup'ta mücadele eden Karşıyaka, son haftalarda yaşadığı zorlu maçlara rağmen, bu hafta deplasmanda Ergene Velimeşespor'u mağlup ederek yeni bir başlangıç yapmayı hedefliyor.
Şampiyonluk Yarışındaki Durum:
- Lider: Batman Petrolspor (41 puan)
- İkinci: Turgutluspor (39 puan)
- Üçüncü: Efeler 09 SFK (37 puan)
- Dördüncü: Karşıyaka (35 puan)
Karşıyaka, Batman Petrolspor ve Turgutluspor'a karşı aldığı yenilgilerle dördüncü sıraya geriledi. Ancak,
Play-Off hattındaki rakipleriyle puan farkını koruyarak önemli bir avantaj elde etti.
Play-Off Hedefi: Finaller Başlıyor!
Grupta bitime 9 hafta kala, Play-Off hattındaki takımlar arasında Karşıyaka, Elazığspor ve Anadolu Üniversitesi ile benzer puana sahip. Karşıyaka, kalan 9 maçında finalleri erken garantileyip ardından şampiyonluk veya en azından ikinci sırayı elde etmeyi hedefliyor.Bu sezon değişen Play-Off statüsüne göre grup ikincileri için 2 rakip eleme maçı oynanacak, diğer takımlar ise 4 turdan geçerek şampiyonluğa ulaşmaya çalışacak.
Sakatlıklar ve Zorluklara Rağmen İstikrar Hedefi:
- Yasin Ozan'ın sezonu kapatması ve diğer sakatlıklara rağmen, Karşıyaka bu hafta Ergene'yi deplasmanda yenerek zorlu süreci olumlu bir sonuçla tamamlamayı planlıyor.
- Yeni Başkan İlker Ergüllü'nün göreve başlamasıyla birlikte, Karşıyaka bu zorlu süreci 3 puanla aşarak yeni bir döneme adım atmayı hedefliyor.