HABER EKSPRES GAZETESİKarşıyaka Belediyesi mevsimsel şartlar nedeniyle artış gösteren sinek, böcek ve haşerelere karşı etkin bir mücadele başlattı. Üreme noktaları yoğun bir şekilde ilaçlanırken, sorunun kısa sürede çözüme kavuşacağı belirtildi. Başkan B. Yıldız Ünsal “Halkımızın huzuru ve sağlığını korumak için seferberlik halinde çalışıyor, ekolojiye zarar vermeyen en etkin yöntemlerle haşere mücadelemizi sürdürüyoruz” dedi.![7Eaea559 029F 4B57 Baca Da93E0303Db5](https://habereksprescomtr.teimg.com/haberekspres-com-tr/uploads/2024/05/7eaea559-029f-4b57-baca-da93e0303db5.jpg)
![C2B3B3F5 Afc0 44Fa 9F31 4D53Ef1Cd687](https://habereksprescomtr.teimg.com/haberekspres-com-tr/uploads/2024/05/c2b3b3f5-afc0-44fa-9f31-4d53ef1cd687.jpg)
ÖZEL EKİPLER KURULDU!
Karşıyaka Belediyesi’nin büyük çoğunluğu saha çalışanı olan 25 kişilik özel ekibinin, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin vektör mücadele ekibi ile koordineli olarak gerçekleştirdiği çalışmalar kapsamında ilçe genelindeki 520 odak nokta düzenli şekilde ilaçlanıyor.![7Eaea559 029F 4B57 Baca Da93E0303Db5](https://habereksprescomtr.teimg.com/haberekspres-com-tr/uploads/2024/05/7eaea559-029f-4b57-baca-da93e0303db5.jpg)
ÜREME NOKTALARI İLAÇLANIYOR
Biyolojik kökenli ilaçların kullanıldığı mücadelenin hedefinde; hastalık taşıyıcı nitelikte olan sivrisinek, karasinek, pire, kene, hamam böceği ve fareler bulunuyor. Üreme noktalarını etkisiz hale getirmeyi amaçlayan bu uygulamanın yanı sıra ekipler, sırt ekipmanlarıyla sadece bahar dönemlerinde popülasyon artışı görülen yeşil alanlarda sınırlı olarak uçkun mücadele çalışması da yapıyor. Ayrıca çoklu popülasyon çıkışına neden olan dereler, yağmur suyu ızgaraları ve rögar kapakları da periyodik olarak ilaçlanıyor.![C2B3B3F5 Afc0 44Fa 9F31 4D53Ef1Cd687](https://habereksprescomtr.teimg.com/haberekspres-com-tr/uploads/2024/05/c2b3b3f5-afc0-44fa-9f31-4d53ef1cd687.jpg)