31 Mart yerel seçimlere yaklaşırken, Karşıyaka Belediye Başkan Adayı Behice Yıldız İşçimenler Ünsal, 'ithal' aday tartışmalarına yanıt verdi. CHP tarafından atanan Ünsal, eleştirilere karşı Karşıyakalılığına vurgu yaparak, "Ne kadar Karşıyakalı olduğumu soranlara en iyi bahsedeceğim konu. Benim Karşıyakalılık hikayem 1880 yılında babamın dedesi Karşıyaka’da doğmuş. Biz hala o apartmanda oturuyoruz. Orada doğdum, büyüdüm, oradan bisiklete bindim. Karşıyaka’da evimizden gelin çıktım. Bu kadar Karşıyakalıyım" şeklinde konuştu.
İşçimenler Ünsal, geçmişteki köklerine vurgu yaparak konuşmasına devam etti: "Dedem o zamanlar milli mücadelede Atatürk ile mücadele etmiş. Atatürk 9 Eylül’de İzmir’e geliyor. İşte o akşam benim büyük dedemin evinin yanındaki evde yemek yiyor. Yediği pilavı benim büyük babaannem yapıyor. Ben bu kadar Karşıyakalıyım. Karşıyaka Kulübün eski başkanı dedem. Babam kulübü eski başkanı, ben de eski yönetim kurulu üyesiyim. Orada doğdum, büyüdüm, oradan bisiklete bindim. Karşıyaka’da evimizden gelin çıktım. Bu kadar Karşıyakalıyım."
Siyaset
Yayınlanma: 08 Şubat 2024 - 16:25
Karşıyaka Adayı Ünsal'dan 'İthal' Eleştirilerine Net Yanıt: Karşıyakalılığım 1880'e Dayanıyor!
CHP tarafından atanan Karşıyaka Belediye Başkan Adayı Ünsal, 'ithal' eleştirilere cevap verdi.
Siyaset
08 Şubat 2024 - 16:25
İlginizi Çekebilir