Karabağlar Belediyesi, esnafın ruhsat başvurularını daha kolay hale getirmek amacıyla yeni bir uygulama başlattı. Ruhsat başvurusu yapan esnaf, onaylanmış ruhsatlarını çerçeveli bir şekilde işyerlerine elden teslim alabiliyor. Bu yeni uygulama esnaf tarafından memnuniyetle karşılandı.
Karabağlar Belediyesi Ruhsat ve Denetim İşleri Müdürlüğü ekipleri, evrakları tam teslim edilen ve incelemesi yapıldıktan sonra ruhsat almaya hak kazanan vatandaşlara kolaylık sağlıyor. Onaylanmış çerçeveli ruhsatlarını işyerlerinde alan esnaf, bu uygulamanın kendileri için büyük bir kolaylık olduğunu belirtiyor. Daha önce ruhsat almak için dükkânlarını kapatıp belediyeye gitmek zorunda kalan esnaf, şimdi ekiplerin kendilerine getirerek zamandan tasarruf sağladığını ifade ediyor.Karabağlar Belediyesi ayrıca ruhsat başvurularını dijital ortamda da sunuyor. Tapu, yapı kullanım belgesi, numarataj belgeleri dijital ortamda sistemden çıkartılıyor. Proje incelemesi de dijital ortamda gerçekleştirilerek yapının ruhsata uygun olup olmadığı kısa sürede belirleniyor.Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, esnafın işlerini kolaylaştırmak ve hizmet kalitesini artırmak için çalışmalara devam edeceklerini vurguladı. Başkan Selvitopu, “Karabağlar Belediyesi, kurumsallaşan yapısı ve sayıları hızla artan online hizmetleriyle vatandaşlarımızın yanında olmayı sürdürecek” dedi.
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/01/65b7633419063.png)
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/01/65b7633229cf0.png)