Konak Meydanı'nda düzenlenen etkinlikte Çankırı, kadınları siyasete davet ederek bir araya gelmeye çağırdı.
“Kahve bahane dayanışma örneği şahane”Katıldığı yayınlarda muhalefet partilerinin kadın adaylarını kahve içmeye davet ettiğini açıklayan Çankırı; “Daha önceden de kahve içmeyi teklif ettim. ‘Kadın adaylar olarak birlikte kahve içelim’ diye ama bu teklifimi yenileyerek davetimi yineliyorum. Eğer diğer adaylar da kabul ederse 8 Mart’ta siyasete iki saat vermek adına kendilerini Konak Meydanı’nda kahve içmeye davet ediyorum. Böylelikle İzmir’in her zamanki gibi demokratikliğini ve çağdaşlığını kadınların olduğu yerde adaletin ve zarafetin olduğunu göstermek adına bir araya gelmek isterim. Neticede hepimiz kadınız, kimimiz anneyiz. Hepimizin yaşadığı yer için hassasiyetleri var. Dolayısı ile bunu bir yarış olarak görmüyorum.” dedi.“Hizmet yarışı olacak”Öte yandan Çankırı CHP’li Nilüfer Çınarlı Mutlu ve İYİ Parti’li Huriye Serter ile ilgili yaptığı değerlendirmede yerel seçimlerin bir hizmet yarışı olduğunu vurgulayarak şunları söyledi: “Nilüfer hanımla tanışmıyoruz. Ama Huriye hanımla hem STK hem de kıymetli vekilimizin eşi olması nedeniyle tanışıyoruz. Huriye Hanım bir STK'cı olarak çok bağımsız ve tarafsız davranmıştır her zaman. Adaylık durumuna şaşırdım ama keyifli bir seçim olacak. Kadın kadının rakibi değil dostu olur. Bu partiler arasında bir hizmet yarışı, biz de hizmette yarışacağız.”
Kahve Molasında Dayanışma
Çeyrek asırdan fazla bir süredir süregelen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, siyasette de önemli bir yer tutuyor. Ceyda Bölünmez Çankırı, kadın adaylara yönelik yapmış olduğu davetiyle bu özel günü vurguladı. "Gelin siyasete iki saat kahve molası verelim, kadınlar olarak dayanışmanın örneğini gösterelim" diyen Çankırı, kadınların siyasette daha etkin rol alması için bir çağrıda bulundu.Sahada Güçlü Bir Teveccüh
Sahada yapılan çalışmaların olumlu geri dönüşler aldığını belirten Çankırı, kapsayıcı bir sevgi diliyle seçim kampanyasını sürdürdüklerini ifade etti. Konak'ın 112 mahallesinde projelerle destekledikleri birlik ve beraberlik mesajlarını vurgulayan Çankırı, seçmenle olan ilişkilerinin pozitif bir temele dayandığını dile getirdi.Konak'ın Öncelikli Sorunları
Çankırı, Konak'ın en önemli sorunları arasında alt yapı, kentsel dönüşüm ve otopark eksikliğinin bulunduğunu belirtti. Ayrıca ilçenin stratejik bir öneme sahip olduğunu vurgulayan Çankırı, Konak'ın sanatsal, tarihi, bilimsel, arkeolojik ve kültürel rotanın önemli bir durağını oluşturduğunu ifade etti. Kültürel mirası geri kazanmak için titizlikle çalışacaklarını dile getirdi.![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/02/65dc40b42b2f6.png)