İZSU Genel Müdürlüğü, kesintisiz içme suyu hedefi doğrultusunda, Menderes, Torbalı ve Selçuk'ta gerçekleştirdiği çalışmalarla toplam 84 kilometre ana şebeke hattı ile 8,5 kilometre branşman hattını yenileyerek büyük bir yatırıma imza attı. Bu çalışmalar, havzadaki su kayıplarını önleyerek içme suyu hizmetlerini daha verimli hale getirmeyi amaçlamaktadır.İZSU Genel Müdürlüğü, Küçük Menderes Havzası'nda su kayıp oranlarını düşürme ve daha etkili bir içme suyu hizmeti sunma amacıyla Menderes, Torbalı ve Selçuk'un çeşitli mahallelerinde içme suyu şebekesi ve branşman bağlantılarını güncelledi. Menderes'te, 23 bin 500 metre ana boru imalatı yapıldı. Bu süreçte, 2 bin 800 metre branşman bağlantısı ile 22 adet vana bağlantısı gerçekleştirildi ve 111 adet ana boru arızası giderildi.Torbalı'daki çalışmalarda ise İZSU ekipleri, 214 şebeke arızasını giderdi ve 37 bin metre ana boru imalatını tamamladı. Bin 500 metre branşman bağlantısı ile birlikte 2 bin 100 metre yeni su bağlantısı gerçekleştirildi. Selçuk'ta ise 5 bin metre branşman bağlantısı ve 24 bin metre ana boru imalatı yapıldı.
Havzada Su Sorunu Tarih Oluyor
İZSU yetkilileri, Menderes Havzası'nda altyapı yatırımlarının devam edeceğini belirtirken, havza genelinde içme suyu verimliliğini artırmayı ve arızaları en aza indirmeyi hedeflediklerini vurguladılar.![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/01/65a4f8f275653.png)