İZSU Genel Müdürlüğü ekipleri, Ramazan Bayramı öncesinde İzmir Konak’ta bulunan Meles Çayı Deltası ve Arap Deresi’nde temizlik çalışmalarına başladı. Halkapınar’da bulunan Meles Çayı ve Arap Deresi'nin birleştiği noktada yapılan çalışmalar, çevresel atıkların neden olduğu koku sorununa çözüm getirmeyi amaçlıyor.
Temizlik Çalışmaları
İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü ekipleri, gece gündüz demeden dere yataklarında temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle Konak, Karabağlar, Buca ve Gaziemir ilçelerinden geçen dere sistemlerinin bağlandığı Meles Çayı ve Arap Deresi'nde kirliliğin önlenmesi için önleyici önlemler alınıyor.Koku Problemi ve Çözüm Yolları
Dere yataklarında biriken rusubat ve çevresel atıklar, özellikle havaların ısınmasıyla birlikte koku sorununa neden olmaktadır. Bu durumun önlenmesi için İZSU ekipleri, koku probleminin başlamadan önce müdahale ederek temizlik çalışmalarını gerçekleştiriyor. Ayrıca, yerleşim ve sanayi alanlarında biriken atıkların da temizlenmesi için çalışmalar yürütülüyor.![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/04/661261a452f42.jpg)