İzmir Yeşilay Spor Kulübü, Judo, Eskrim ve Badminton branşlarında elde ettiği başarılarla adından söz ettiriyor. Genç sporcuların katıldığı turnuvalardan derecelerle dönen kulüp, Türkiye'nin dört bir yanında başarılarını kutluyor.
Judo Başarıları
27-28 Ocak tarihleri arasında Konya'da gerçekleşen Judo Ümitler Türkiye Şampiyonası'nda İzmir Yeşilay Spor Kulübü, 944 sporcunun katılımıyla önemli bir performans sergiledi. Sporcular, bir 4'üncülük ve bir 7'ncilik derecesi elde ederek İzmir'e gurur yaşattı. Amine Özlem Akgöz ise 2-3 Mart tarihleri arasında Antalya'da düzenlenecek olan Uluslararası Nazım Canca Turnuvası'nda ülkemizi temsil edecek.Eskrimde Zafer
Eskrim branşında da başarılarına devam eden İzmir Yeşilay Spor Kulübü'nün sporcusu Osman İbrahim Erdöl, Sakarya'da düzenlenen U10 - U12 - U14 Açık Kılıç Turnuvası U12 Erkek Kılıç Kategorisi'nde 107 sporcu arasından 3. olarak önemli bir başarı elde etti.Badmintonun Yıldızı Parlıyor
Badminton branşında İzmir'i temsil eden tek takım olarak öne çıkan İzmir Yeşilay SK, Samsun Badminton Süper Lig ve 1. Lig Terfi müsabakalarında gösterdiği performansla 1. Lig'e yükselmeye hak kazandı. Emin adımlarla ilerleyen kulüp, badminton sahnesinde de adından söz ettirmeye devam ediyor.![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/01/65b9f031af803.jpg)