İzmir'de, soğukta üşümesin diye aldığı müşterisinin silahlı saldırısına uğrayarak hayatını kaybeden taksici Oğuz Erge'nin cenazesi, İzmir Adli Tıp Kurumu'ndan ailesine teslim edildi. Erge'nin arkadaşları, acı kayıp için "İyi niyetinden öldürüldü, çok güzel bir insandı. İyi bir arkadaştı. İnsanlık yaptı ve çekip vuruldu" dedi. Taksici Oğuz Erge'nin, 6 Şubat depreminde İzmir'e gelen depremzedeleri ücretsiz taşıdığı bilgisi ortaya çıkınca, bu detay herkesi duygulandırdı.
İzmir’in Gaziemir ilçesinde, soğukta üşümesin diye aldığı müşterisi Delil Aysal (19) tarafından tabancayla 3 el ateş edilerek vurulan taksi şoförü Oğuz Erge (44)'nin ölümü, Türkiye'nin dört bir yanında büyük bir üzüntü yarattı.Oğuz Erge'nin cenazesi, İzmir Adli Tıp Kurumu'ndan ailesine teslim alındıktan sonra, ilk olarak helallik alınmak üzere Buca Göksu Mahallesi’nde bulunan evine getirildi. Ailesi ve yakınları, helallik alınmasının ardından cenazeyi, mesai arkadaşı taksicilerin konvoyuyla birlikte defnedilmek üzere Aydın'ın Söke ilçesi Nalbantlar Mahallesi'ne gönderdi.![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/02/65bce24ba50fd.png)
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/02/65bce235abc96.png)
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/02/65bce227cc124.png)
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/02/65bce218c6398.png)
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/02/65bce246ba070.png)
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/02/65bce24ba50fd.png)
"İyi Niyetinden Öldürüldü"
Olayın aracın sahibi Murat Akbaba, yaşanan trajik olayı anlatarak, “Gece 3’te arabayı teslim etmiştim. O gün çalışacaktı. Gece saat 4’te de bana telefon geldi. Olayın gerçekleştiği haberini verdiler. Üzücü bir durum. Araçta hasar vardı, boyanacaktı. O yüzden Oğuz bana ‘sen gelme ben arabayı kapatırım, sabah uyandıktan sonra gelirsin’ demişti. Tamamıyla iyi niyetinden öldürüldü. Çok güzel bir insandı. Allah rahmet eylesin” dedi.![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/02/65bce235abc96.png)
“İnsanlık Yaptı ve Çekip Vuruldu”
Komşusu Arslan Kocalar da Oğuz Erge'yi anlatarak, "İyi bir arkadaştı, iyi bir komşumuzdu. Kendi halinde bir çocuktu, zararsızdı. Herkese yararı vardı; ama zararı yoktu. Annesi ve kardeşleri ile beraber burada oturuyorlar. İnsanlık yaptı ve çekip vuruldu” ifadelerine yer verdi.![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/02/65bce227cc124.png)
“Saygılı Birisiydi. Uzun Yıllardır Tanıyorum”
İş arkadaşı Oktar Karakoç ise, “Oğuz çok güzel bir insandı. Saygılı birisiydi. Uzun yıllardır tanıyorum. Dürüst ve efendi birisi. Kendi halindeydi. Şu anda burada bulunduğumuz için çok üzgünüm. Taksicilerinin sorunları çok, taksiciler yalnız. Bu araçların korunaklı olması lazım. Taksici almadığı zaman suç, durmadığı zaman suç. Biz kimin iyi olup olmadığını bilemeyiz. Buna bir çözüm bulmaları şart. Artık önlem almaları lazım. Arkamızda birilerinin olmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/02/65bce218c6398.png)