İzmir'in oyun sektöründeki etkinlikleri destekleme amacı güden Oyun Girişimciliği Merkezi (OYGEM), Next in Game iş birliği ile düzenlenen Global Game Jam etkinliğine üçüncü kez ev sahipliği yaptı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Girişimcilik Merkezi'nde gerçekleşen etkinlikte, oyun geliştiricileri belirlenen tema çerçevesinde 48 saat boyunca aralıksız olarak oyunlar geliştirdi.OYGEM'in ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlik, dünyanın birçok yerinde aynı anda düzenlenen Global Game Jam etkinliklerinden biriydi. Bireysel ya da ekip olarak katılımın mümkün olduğu etkinlikte, bireysel olarak katılanlar etkinlik sırasında ekiplerini oluşturdu. Bu yılki etkinliğin teması "Make me Laugh (Güldür beni)" olarak belirlendi ve katılımcılara 48 saat içinde bu tema çerçevesinde Oyun Geliştirme görevi verildi.Etkinlik büyük ilgi gördü ve yüzlerce oyun geliştiricisini bir araya getirdi. 15 ekip toplamda 13 oyun geliştirdi. Katılımcılar, sadece oyun geliştirme deneyimi yaşamakla kalmayıp aynı zamanda geliştirdikleri oyunları diğer katılımcılara sunma şansı buldu. Etkinlik, katılımcılara oyunlarını dünya çapında tanıtma ve yatırımcılara ulaşma fırsatı sundu.
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/01/65ba433d0c3de.png)