İzmir'in Konak ilçesinde görevli bir temizlik işçisi, sokakta temizlik yaparken içinde döviz, Türk lirası ve kredi kartları bulunan bir cüzdanı buldu. Hüseyin Söğüt adlı temizlik işçisi, bulduğu cüzdanı tereddüt etmeden sahibine ulaştırdı. O anlar çevredeki bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.
Olay, geçtiğimiz çarşamba günü sabah saatlerinde 304 sokakta meydana geldi. Temizlik işçisi Hüseyin Söğüt, sokakta temizlik yaparken merdivenlerde içerisinde döviz, Türk lirası ve kredi kartları bulunan bir cüzdan buldu. Cüzdanı muhafaza altına alan Söğüt, sahibine ulaştırmak için çaba harcadı.Söğüt, bulduğu cüzdanı şu sözlerle anlattı: "Yolda temizlik yaparken bir cüzdan buldum. Önce biraz panik yaptım. Daha sonra cüzdanı açıp baktığımda içinde döviz, Türk lirası ve kredi kartları vardı. Sonra ileride gördüğüm bir beyefendi vardı. O beyefendi ‘bir cüzdan kaybettim' deseydi, cüzdanı ona verecektim. Daha sonra 60-70 metre kadar ileriye gittim ve orada çantasını kurcalayan bir hanımefendi vardı. Ona da ‘bir şey kaybettiniz mi?' diye sordum. O da ‘hayır' deyince yoluma devam ettim."İlgili güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde Söğüt'ün cüzdanı bulduğu anlar görülebiliyor.Söğüt, cüzdanı sahibine ulaştırmak için çavuşunu ve işletme müdürünü aradığını, ardından polis ve cüzdan sahibi hanımefendiye ulaşarak cüzdanı teslim ettiğini belirtti.
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/01/65aa3791cfd80.jpg)
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/01/65aa378955da8.png)