İzmir'in Karabağlar ilçesine bağlı Limontepe Mahallesi'nde bir ormanlık alanda çöp poşetleri içerisinde iki köpek ölüsü bulundu. Olay, bölgede yürüyüşe çıkan vatandaşlar tarafından fark edildi. Etrafı sıkıca bantla dolanmış siyah poşetlerden şüphelenen vatandaşlar, poşetleri açtıklarında içerisinde köpek ölüleri olduğunu gördü.Kim veya kimler tarafından, ne zaman yapıldığı belirsiz olan bu olayda, poşetlerin içindeki köpeklerden birisinin pitbull cinsi olduğu tespit edildi. Bölgede ayrıca parçalanmış çok sayıda siyah poşet bulunduğu da gözlemlendi.
Soruşturma Başlatıldı
Olayın ardından bölgeye gelen yetkililer, çöp poşetlerindeki köpek ölüleriyle ilgili soruşturma başlattı. Hayvan hakları savunucuları ve yerel yönetim, bu tür vahşi davranışlara karşı tepkilerini dile getirirken, sorumluların bulunması için çalışmaların sürdüğü belirtildi.![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/01/65a664eb5ff8d.png)