İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2023 Yılı Kadın Dostu Kent Ödülü’ne İZİKAD tarafından değer görüldü.İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in "kadın dostu kent" hedefi doğrultusunda gerçekleştirdiği projeler, İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) tarafından ödüllendirildi. Her yıl düzenlenen İZİKAD İş Dünyası Girişimcilik Başarı Ödülleri töreninde İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2023 Yılı Kadın Dostu Kent Ödülü'ne layık görüldü. Ödülü, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Murat Aydın aldı.![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/01/65ba0df502557.png)
"Gurur Duyuyoruz"
Ödülü teslim alırken konuşan Murat Aydın, "Bu ödül bizim için gurur verici. Çünkü toplumsal cinsiyet eşitsizliğiyle mücadele konusunda İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin faaliyetlerinin fark edildiğini, önem verildiğini gösteriyor. Tunç Soyer göreve geldiği günden bu yana İzmir’in bir sembol olarak değil, gerçekten kadın dostu kent olması konusunda her türlü çabayı gösteriyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, üst düzey yönetimde kadın temsili en yüksek kurumlardan bir tanesi. Bununla gurur duyuyoruz." ifadelerini kullandı.![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/01/65ba0df502557.png)