İzmir Büyükşehir Belediyesi Sağlıkta Yeni Bir Adım Attı: Fizik Tedavi Merkezi Açıldı
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Eşrefpaşa Hastanesi'nde sağlık alanında önemli bir hizmete daha imza attı. Buca Sosyal Yaşam Kampüsü’ndeki poliklinikte engelli bireylerin ve gazilerin de kullanımına uygun Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, Başkan Tunç Soyer'in ev sahipliğinde hizmete açıldı. Başkan Soyer, açılış töreninde, “Nerede yardıma ihtiyacı olan bir hemşerimiz varsa orada olduk. Hiçbir İzmirliyi belediyemizin sağlık hizmetlerinden mahrum bırakmadık. Bugün, bu gurur tablosunu bir adım daha ileriye taşıyan çok değerli bir uygulamayı daha İzmir'e kazandırıyoruz” dedi.
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/02/65ce35b521b36.png)
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Açılış Töreni
İzmir Büyükşehir Belediyesi
Eşrefpaşa Hastanesi Buca Sosyal Yaşam Kampüsü Semt Polikliniği içinde hizmete giren Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin açılış törenine, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Genel Sekreter Barış Karcı, Eşrefpaşa Hastanesi Başhekimi Yavuz Uçar ve birçok yurttaş katıldı.
Yurttaşlar Memnuniyetlerini Dile Getirdi
Açılışta bir konuşma yapan Başkan Soyer’in, Buca Sosyal Yaşam Kampüsü'ndeki huzurevinde yaşayan Ayfer Demir, yapılan ameliyat ve verilen yardımlar için Başkan Soyer'e teşekkür etti. Hasta yatağı ile açılışa katılan Demir, yaşadığı memnuniyeti ve İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin sağlık hizmetlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Nerede yardıma ihtiyacı olan bir hemşehrimiz varsa orada oldukFizik Tedavi ve Rehabilitasyon ile Hidroterapi Birimi’nin sağlık hizmetlerinde dönüşümün en son halkası olduğuna dikkat çeken İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Modern tıbbın temellerinin atıldığı, binlerce yıllık sağlık kenti olan İzmir'de, bu görkemli mirasa sahip çıkmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sağlık hizmetlerine erişimin eşit olmadığı bir toplumda, ne adaletten ne demokrasiden ne de özgürlükten bahsedebiliriz. Sağlık hakkı, insan onuruna yakışır bir yaşamın en temel ilkesidir. Bu ilkeyle, 5 yılda İzmir'in 30 ilçesinde sağlık hizmetlerine eşit erişim için büyük bir seferberlik başlattık. Nerede yardıma ihtiyacı olan bir hemşerimiz varsa orada olduk. Hiçbir İzmirliyi belediyemizin sağlık hizmetlerinden mahrum bırakmadık. Bugün, bu gurur tablosunu bir adım daha ileriye taşıyan çok değerli bir uygulamayı daha İzmir'e kazandırıyoruz. Fizik Tedavi Birimimizde, uzman hekimlerimiz ve özel eğitimli tecrübeli fizyoterapistlerimiz tam donanımlı sağlık hizmeti sunacak. Burada tamamen ücretsiz hizmet vereceğiz ve dileyen vatandaşlarımıza ücretsiz servis hizmeti sunacağız. Eşrefpaşa Hastanemiz bünyesinde, böylesine değerli bir sağlık hizmetini daha İzmir'e kazandırdığımız için çok mutluyuz. Çok gururluyuz. Sizlere yöneltilen her türlü haksızlığa karşı mücadeleye devam edeceğiz. En zor anlarımızda yanımızda olan siz değerli sağlık emekçilerimizi, hiçbir zaman yalnız bırakmadık. Bırakmayacağız” dedi.
Su altı tedavileri de yapılacakEşrefpaşa Hastanesi, Buca Semt Polikliniği'nde hayata geçirilen Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ile Hidroterapi Birimi, fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında hidroterapi yani su içi tedavi ve rehabilitasyonun da olduğu tam donanımlı bir sağlık merkezi olarak faaliyet gösterecek. Merkez engelli bireyler ile gazilere de hizmet verecek. Toplam 2 bin 500 metrekarelik alanda, 3 katlı binada hizmet veren Eşrefpaşa Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde engelli, yaşlı ve sporcular için su altı tedavilerinin yapılacağı iki adet hidroterapi havuzu, muayene odaları, egzersiz ve rehabilitasyon salonu ile masaj üniteleri yer alıyor.