Yerel seçim kararının ardından eleştirilerin devam ettiği İYİ Parti, yeni bir istifa haberiyle sarsıldı.31 Mart seçimlerine 81 ilde kendi adaylarıyla katılacaklarını açıklayan İYİ Parti'de istifalar devam ediyor.
İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı döneminde İl Başkan Yardımcısı olarak görev yapan ve Buğra Kavuncu'nun 'sağ kolu' olarak bilinen Hakan Alkan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla partisinden istifa ettiğini duyurdu.
Hakan Alkan: İstifamı Şeffaf Bir Biçimde Açıklıyorum
Hakan Alkan, yaptığı açıklamada istifasını şeffaf bir biçimde gerekçelendirdi. İstanbul İl Başkanlığı döneminde yaşanan süreçlere ve parti içi dinamiklere vurgu yaparak, kişisel kararını aldığını belirtti. Ayrıca, partisine olan teşekkürlerini ileten Alkan, gelecekteki siyasi duruşunu da açıklamaya hazırlandığını belirtti.
Parti İçindeki Eleştirilere Yanıt
Yerel seçim kararı sonrasında İYİ Parti içindeki eleştirilere de değinen Hakan Alkan, partinin içsel dinamiklerinin önemli olduğunu ve kişisel kararlar almanın zaman zaman kaçınılmaz olduğunu ifade etti. İstifasının partinin daha sağlıklı bir yapıya kavuşması adına olduğunu söyleyen Alkan, üyeler ve kamuoyuyla olan iletişimini sürdürme kararı aldığını da açıkladı.
Sosyal medya hesabından istifa kararını paylaşan Alkan şu ifadelere yer verdi:“İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığında önceki dönem Yerel Yönetimler ve Uluslararası İlişkilerden sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptım. Bir süredir Genel Merkezin yönetim anlayışı ve politikalarıyla şahsımın düşünceleri uyuşmamaktadır. Bu sebeple, samimiyetle hizmet veregeldiğim İYİ Parti saflarından ayrılıyorum. Saygılarımla”
(GAZETE DUVAR)