Karşıyaka Spor Kulübü'nde geçen hafta yaşanan istifaların ardından, asbaşkan İlker Ergüllü, yönetim kurulunun oy birliğiyle başkanlığa seçildi. Ancak, TFF 3'üncü Lig 2'nci Grup'ta yaşanan üst üste mağlubiyetlerle sarsılan futbol şubesine yönelik atılan adımlar, Ergüllü'nün liderliğinde farklı bir dönemi işaret ediyor.
İstifaların Ardından Yeni Başkan: İlker Ergüllü
Geçen hafta yaşanan gerginlik sonrasında
Başkanlık koltuğuna oturan İlker Ergüllü, önceki yaz döneminde başkan adayı olarak ortaya çıkmış ancak tüzükteki üyelik süresi engeline takılmıştı. Başkan Azat Yeşil, Sayman Hasan Yıldırım ve Voleybol Şube Başkanı Veysi Kubba'nın istifasının ardından toplanan yönetim, Ergüllü'nün istifasını kabul etmeyerek onu başkan olarak seçti.
Futbol Takımına Güven Aşılama Çabaları
Bu sezon özellikle basketbol şubesine odaklanan İlker Ergüllü, futbol şubesine geçtiğimiz hafta yaşanan istifaların ardından el attı. Zirve hedefinin gerisinde kalan futbol takımıyla bir araya gelen Ergüllü, futbolcular ve teknik direktör Erkan Sözeri ile yapılan toplantıda güven aşılamaya çalıştı.
Riski Göze Almak: İlker Ergüllü'nün Açıklamaları
İlker Ergüllü, sabah erken saatlerde Çiğli Selçuk Yaşar Tesisleri'nde futbolcularla bir araya gelerek, "Size güvendiğim için buradayım. İstifa kararımı geri almasam sezon bittikten sonra mayıs ayında başkanlığa talip olurdum. Ancak bu kritik dönemde kenara çekilemezdim. Kimse başarısızlık halinde geçmişe bakmaz, sorumluluk mevcut başkanın olur. Bu riski size güvendiğim için göze aldım" dedi.
"TÜM YÖNETİM BİRLİKTE"Karşıyaka Başkanı İlker Ergüllü, "Bu takım öyle veya böyle bir üst lige çıkacak. Buna mecburuz. Ya direkt ya da Play-Off'tan benim için bu saatten sonra nasıl olacağının hiçbir ayrımı yok. Bu takımı bir üst lige çıkarmaya mecburuz. Eski başkanımız Azat Yeşil'in olduğu gibi bugünden sonra bizler yine sizin yanınızdayız. Bundan sonra biz ne gerekiyorsa daha fazlasını yapmaya hazırız. Siz de sahada gerekeni yapın. Biz de gereğini yapacağız" diye konuştu.Ergüllü, kulüpte futbol şubesinin aynı göreve devam edeceğini ancak yönetimdeki herkesin futbol takımının başarısı için el birliğiyle savaşacağını dile getirdi.
"KARŞIYAKA'DA ŞAMPİYONLUK BAŞKA"Karşıyaka Spor Kulübü'nün Türkiye'nin en köklü kulüplerinden biri olduğunu futbolculara hatırlatan başkan Ergüllü, "Taraftar sizin her zaman yanınızda. Son maçta tribünlerin nasıl dolu olduğunu gördünüz. Burası Karşıyaka, burada yaşayacağınız şampiyonluk hiçbir yerde yaşanacak şampiyonluğa benzemez. Bu camia, bu taraftar onları mutlu etmenizi bekliyor. Biz, sizin için ne gerekiyorsa yapacağız. Artık bu ligden çıkmamız lazım. Bunu sizler başaracaksınız size güvenimiz tam" ifadelerini kullandı.Karşıyaka'da Veysi Kubba'nın ayrıldığı voleybol şubesinde kalan haftalarda görevi Berrin Baysak sürdürecek. (DHA)