Hanri Benazus, Altındağ Musevi Mezarlığı'nda düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.
Vefat ve Tören
Hanri Benazus, Altındağ Musevi Mezarlığı'nda düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. Törene, Benazus'un kızları Fortune Hayim ile Keti Sigura, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile eşi Neptün Soyer, siyasi partilerin ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile birçok seveni katıldı.Tören, ilahiler eşliğinde gerçekleşti ve Hanri Benazus, toprağa verildi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Benazus'un ailesine başsağlığı dileyerek, onun
Atatürk sevgisini vurguladı: "Atatürk aşığı bir insandı. İzmir için büyük bir kayıp. Çok üzgünüz. İsmini yaşatacağız."