Cüneyt Oğuz'un başkanlığında gerçekleşen toplantıda, Memleket Partisi'nin Seferihisar Belediye Başkan adayı olarak belirlenen Hamit Nişancı'nın seçim stratejileri ve projeleri ele alındı.Hamit Nişancı, 1999 seçimlerinde Anavatan Partisi'nden kazandığı Seferihisar Belediye Başkanlığı ile tanınan bir isim. İki dönem boyunca başarılı çalışmalara imza atan Nişancı, 2014 ve 2019 seçimlerinde AK Parti'nin adayı olarak yarıştı, ancak her iki seçimi de kaybetti. Bu dönemde ise Memleket Partisi'nden aday olarak seçmenin karşısına çıkacak.Seferihisar'da önemli bir siyasi geçmişe sahip olan Nişancı'nın Memleket Partisi'ne katılması, parti içindeki güçlenmeyi simgeliyor.Öte yandan, Nişancı'nın adaylığı öncesinde İYİ Parti ile ilişkilendirilmiş olsa da, son kararını Memleket Partisi'nden yana kullanmıştır.
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/02/65d4c30cd739a.png)