Gaziemir Belediyesi, anne adaylarının sağlıklı bir hamilelik geçirmeleri ve doğum sonrasında yaşayacakları değişimlere hazırlıklı olmalarını sağlamak amacıyla düzenlediği Gebe Okulu'na 2023 yılında 62 kişinin katılımıyla devam ediyor.
Gaziemir Belediyesi, Hoş Geldin Bebek hizmetiyle gebelik ve Doğum sonrası dönemde annelerin ve bebeklerin sağlığını takip ederken, Gebe Okulu ile de anne adaylarına hamilelik sürecinde ve doğum sonrasında sağlıklı bir adaptasyon süreci sunuyor. Ebe, diyetisyen, psikolog ve fizyoterapistin eğitim verdiği Gebe Okulu, anne adaylarının hamilelik ve doğum sonrasındaki fiziksel ve psikolojik değişimlere hazırlıklı olmalarını amaçlıyor.
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/02/65c5cf1a4cb1c.jpg)
Eğitim İçeriği
Uzmanlar tarafından 4 hafta süren Gebe Okulu'nda aile planlaması, doğuma hazırlığın psikolojik süreçleri, gebelikte ve doğum sonrasında beslenme, temel bebek bakımı, normal doğum sonrası dönem gibi konularda anne adaylarına detaylı bilgiler veriliyor. Ayrıca, fizyoterapist eşliğinde yapılan hamilelik ve nefes egzersizleri ile Anne Adayları kilo kontrolünü sağlayarak daha sağlıklı bir hamilelik geçiriyor ve fiziksel olarak doğuma hazır hale geliyorlar.2023 Gebe Okulu Katılımcıları
Gaziemir Belediyesi'nin 2023 yılında 5 farklı grupta düzenlediği Gebe Okulu'na toplamda 62 kadın katıldı. Bu katılımcılar, uzmanlar eşliğinde aldıkları eğitimlerle sağlıklı bir hamilelik ve doğum sürecine daha bilinçli ve hazır bir şekilde girmeye hak kazandılar.Gebe Okulu'na Katılım ve Bilgi İçin
Gebe Okulu'nun yeni dönemine katılmak ve detaylı bilgi almak isteyen anne adayları, 999 0 112 numaralı telefonu arayarak gerekli bilgilere ulaşabilirler.![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/02/65c5cefda1f1e.jpeg)