Fırat Yılmaz Çakıroğlu, Ege'de Anıldı: 9. Ölüm Yıl Dönümü Etkinliği
Ege Üniversitesi, 2015 yılında üniversite içinde gerçekleştirilen saldırı sonucu hayatını kaybeden Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nu anma programı düzenledi. Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4’üncü sınıf öğrencisi olan Çakıroğlu'nun ölüm yıl dönümü, üniversite personeli, öğrenciler ve sevenleri tarafından düzenlenen etkinlikle anıldı.
Anma Programına Katılım
Ege Üniversitesi ve EÜ Öğrenci Konseyi tarafından organize edilen etkinlik, Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleşti. Programa, Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Ayönü, Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun annesi Özlem Erdem, babası Fuat Mahir Çakıroğlu ve üniversite mensupları katıldı.
Rektör Budak'tan Rahmetle Anma
Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.
Necdet Budak da sosyal medya hesabından yayınladığı mesajla Çakıroğlu'nu rahmetle andı. Prof. Dr. Budak, "Genç yaşta teröre kurban verdiğimiz öğrencimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu vefatının yıl dönümünde rahmetle anıyorum" ifadelerini kullandı.
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/02/65d5fc114a621.png)
Anma Etkinlikleri
Program kapsamında "Atatürk ve Bayrak İçin Ege’de Birlik Var" yürüyüşü düzenlendi. Katılımcılar, Çakıroğlu'nun hayatını kaybettiği alana giderek dualar okudular. Ardından Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu'nda anma etkinliği düzenlendi. Anne Özlem Erdem, gençlere oğullarını örnek almaları çağrısında bulunurken, baba Fuat Mahir Çakıroğlu ise duygusal anılarını paylaştı.
Lokma Hayrı ve Hatıra
Etkinliğin sonunda Edebiyat Fakültesi önünde
Fırat Yılmaz Çakıroğlu adına
Lokma Hayrı yapıldı. Katılımcılar, Çakıroğlu'nun anısını yaşatmak ve birlikte anlamak adına bir araya geldi.