Efes Selçuk halkı, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde kararını sandıkta net bir şekilde gösterdi. Cumhuriyet Halk Partisi'nin önderliğinde, Filiz Ceritoğlu Sengel ile birlikte yeni bir döneme adım atma kararı aldılar. Sandıkların saat 17.00'de açılması ve sonuçların belli olmasıyla birlikte, halkın coşkulu kutlamaları başladı. Kutlamalar, CHP İlçe Parti Binası'ndan başlayarak İstasyon Meydanı'na kadar uzandı. Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel, ikinci kez Belediye Başkanlığı'na seçilmenin mutluluğunu halkla paylaştı.
Duygusal Anlar ve Teşekkürler
Filiz Başkan, halkın yoğun ilgisi ve sevgisi karşısında duygulandı. "Biz zorlukları aşmayı biliriz. Kardeşçe, yan yana durarak dostça aşmayı biliriz. Hakkımızı aldık çünkü hep birlikte olacağımızı biliyorduk. Beraber yol alacağımızı biliyorduk. Bir gün bile Efes Selçuk'un vicdanından şüphem olmadı," dedi.Başkanın Vizyonu
Filiz Ceritoğlu Sengel, göreve başlamasıyla birlikte halkına verdiği sözleri tutmak için çalışacaklarını belirtti. Yerel yönetimde adalet, eşitlik ve refahın hakim olacağını vurguladı. Halkın sorunlarına çözüm bulmak için tüm enerjisini seferber edeceğini söyledi.![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/04/660bb4a912c94.jpg)
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/04/660bb4af223df.jpg)
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/04/660bb4def4036.jpg)
Seçim sürecinde olduğu gibi bir kez daha sahneye CHP Efes Selçuk İlçe Başkanı İpek Onbaşıoğlu, önceki dönem ilçe başkanı Mehmet Karanfil, partililer ve meclis üyeleriyle birlikte çıkan Filiz Başkan; “5 yıl boyunca Efes Selçuk bana emanet; “Cumhuriyetin ikinci yüzyılında, bir Cumhuriyet kadınıyla, erkeğiyle genciyle felaketsiz, afetsiz günlerimizde hep beraber parlayalım Efes Selçuk” dedi.