Ege Sanayicileri ve İşinsanları Derneği'nin 36. Yüksek İstişare Konseyi Toplantısı'nın ilk birleşimi sona erdikten sonra öğle yemeğine geçildi. Ancak CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, bu öğle yemeğine katılmadı. Tugay ve Dağ, Ege Sanayicileri ve İşinsanları Derneği'nin çabalarına rağmen bir araya gelemedi.![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/02/65df4c6539a1e.jpg)
Birinci Birleşim ve Tugay'ın Katılmaması
Toplantının birinci birleşimi tamamlandıktan sonra, katılımcılar öğle yemeğine geçiş yaptılar. Ancak dikkat çeken bir detay, Cemil Tugay'ın bu öğle yemeğine katılmamış olmasıdır.Dağ Gitti, Tugay Geldi
Öğle yemeğine, AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bilal Saygılı, AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin ve CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu katılım sağladı. CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay'ın, Hamza Dağ'ın ayrılmasından sonra katılması dikkat çekici bir gelişme olarak öne çıkıyor.ESİAD'ın Çabaları Sonuçsuz Kaldı
Tugay ve Dağ, Ege Sanayicileri ve İşinsanları Derneği'nin bir araya getirme çabalarına rağmen bir araya gelmedi. Bu durum, önemli siyasi figürlerin bir araya gelmesi adına yapılan çabaların sonuçsuz kaldığını gösteriyor.![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/02/65df4c6539a1e.jpg)