Efes Selçuk'ta düzenlenen ve Türkiye'nin tek uluslararası deve güreşi festivali olan 42. Uluslararası Deve Güreşleri Festivali, 21 Ocak'ta Pamucak Güreş Arenası'nda gerçekleşecek. Festival, güreş severleri Efes Selçuk'ta bir araya getirerek heyecan dolu anlara sahne olacak.
Bu yıl Pamucak Güreş Arenası'nda düzenlenecek festivalde, Ege, Akdeniz ve Marmara Bölgelerinden gelecek pehlivan develer mücadele edecek. Toplamda 140 devenin katılacağı etkinlikte, 5 çift pehlivan deve Artemis Ödülü için yarışacak.Selçuk Efes Kültür ve Turizm Vakfı tarafından düzenlenen ve Efes Selçuk Belediyesi'nin katkılarıyla gerçekleşecek olan festival, Türkiye'nin gururu olarak 42. kez düzenleniyor.
Efes Selçuk Deve Güreşleri Festivali, geçmiş yıllarda Guinness Rekorlar Kitabı'na giren, uluslararası basının da ilgisini çeken bir etkinlik olarak öne çıktı. Aynı zamanda Dünya Festivaller Kitapçığı'nda da kendine yer bulmayı başardı.Selçuk Efes Kültür ve Turizm Vakfı Başkanı Mahmut Kapıcıbaşı, tüm güreş severleri 21 Ocak Pazar günü saat 10.00'da Pamucak Arena'da düzenlenecek olan güreşlere davet etti.
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/01/65a4e72727d77.jpg)
Altın Havan En Süslü Deve Yarışması
Festival kapsamında gerçekleşecek Altın Havan En Süslü Deve Yarışması ise İstasyon Meydanı'nda 20 Ocak Cumartesi günü saat 12.00'de düzenlenecek. Deve güreşlerinin Kırkpınar'ı olarak bilinen etkinlik, binlerce güreş severi Pamucak Güreş Arenası'nda ağırlayacak.![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/01/65a4e71e6f3ba.jpg)
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/01/65a4e71627010.jpg)