Çiğli Belediyesi, yarıyıl tatiline giren çocuklar için özel bir Sömestr Programı düzenliyor. Yaratıcı drama, masal okuma, hikaye yazma ve ritim atölyelerinden oluşan bu program, çocuklara hem eğlenceli hem de öğretici bir tatil dönemi sunmayı amaçlıyor.
Sömestr Programı Detayları
- Başlangıç Tarihi: 25 Ocak Perşembe
- Etkinlikler:
- Çocuklarla Eşitlikçi Masallar (25 Ocak): 3. ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik masal okuma etkinliği.
- Yaratıcı Ritim Atölyesi (26 Ocak): 7-12 yaş arası çocuklar için ritim atölyesi.
- Yaratıcı Drama Atölyesi (29 Ocak): 9-12 yaş arası çocuklar için drama atölyesi.
- Öykü Okuma-Yazma (31 Ocak): 3. ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik öykü okuma-yazma etkinliği.
Başkan Gümrükçü'nün Değerlendirmesi
Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, çocuklar için hazırlanan sömestr programı hakkında şunları söyledi: “Her tatil döneminde olduğu gibi bu yıl da hazırladığımız programla çocuklarımızın karne coşkusuna eşlik edeceğiz. Keyifli vakit geçirirken yaratıcılıklarını geliştirme imkanı sunacağız. Tüm çocuklarımızı onlar için hazırladığımız etkinliklere bekliyoruz.”Katılım Bilgileri: Etkinliklere katılmak isteyenler, Çiğli Belediyesi Prof. Dr. Nermin Abadan Unat Kadın Yaşam Merkezi’ne ulaşarak detaylı bilgi alabilirler: 0232 935 55 35 (4533).![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/01/65ae82ded8519.png)