CHP Konak Belediye Başkan Adayı Mimar Nilüfer Çınarlı Mutlu, Konak'ın mahallelerinde yoğun saha çalışmalarına devam ediyor. Alsancak Pazar Yeri'nde esnaf ve vatandaşlarla buluşan Mutlu, daha sonra mahalle ziyaretlerine geçti. Saha çalışmalarında 24, 25 ve 26. Dönem İzmir Milletvekili Musa Çam da kendisine eşlik etti.
ALSANCAK PAZAR YERİ’Nİ ZİYARET ETTİCHP Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, hafta sonunda da saha mesaisine devam etti. Pazar yerlerini ziyaret ederek esnaf ve mahalle sakinleriyle bir araya gelen Mutlu’nun adresi bu kez Alsancak Pazar Yeri oldu. “Geliyor Nilüfer Başkan geliyor” tezahüratlarıyla karşılanan ve tezgahları tek tek gezen Mutlu’ya, “Kadın bir aday görmekten çok mutluluk duyuyoruz. Oyumuz size... Allah’ın izniyle seçimi alacağız, İstanbul’u da alacağız” sözleriyle destek verildi. Yıllardır alışveriş yaptığı pazar esnafına isimleriyle hitap ederek hayırlı işler dileyen Mutlu, “Ben tutamayacağım sözler vermem. Her yeri pırıl pırıl yapacağız. Desteğiniz için çok teşekkür ediyorum. Konak’ta bambaşka bir belediyeciliği hayata geçireceğiz. Seçimden sonra da daima yanınıza gelip taleplerinizi dinlemeye devam edeceğim” dedi. Mutlu ayrıca pazar yerinin acil ihtiyaçlarını da fotoğraflayarak belediyenin ilgili birimlerine aktardı.
16 MAHALLEYİ ADIM ADIM GEZDİPazar ziyaretinin ardından yoğun bir saha çalışması gerçekleştiren Başkan Adayı Mutlu, Konak ilçesinin Güney, Zeytinlik, Levent, 26 Ağustos, Trakya, Atamer, Saygı, Çınartepe, Murat, Anadolu, Millet, Mehmet Akif, Huzur, Ulubatlı, Yavuz Selim ve Zeybek mahallelerini adım adım gezdi. Sokaklarda vatandaşların elini tek tek sıkan, dükkanlara girerek esnafa hal hatır soran Mutlu, kahvehanelerde oturan mahalle sakinlerinin taleplerini de ilgiyle dinledi.
“KONAK’IN DOKTORU BURADA”Saha temaslarında Mutlu’ya, CHP İzmir Eski Milletvekili Musa Çam da eşlik etti. “Konak’ın sokaklarını avucunun içi gibi bilen bir kardeşimiz burada. Konak’ın doktoru burada” diyen Çam, Mutlu’ya vatandaşlardan destek istedi.
“PİŞMAN OLMAYACAKSINIZ”Konuşmalarında eşit hizmet ve dönüşüm mesajları veren CHP’li Nilüfer Çınarlı Mutlu, halkçı belediyecilik anlayışıyla Konak’ta fark yaratacaklarını belirtti. Uzun yıllardır Konak’ta yaşadığını dile getiren Mutlu, “Mesleğim gereği ilçenin sorunları ve çözümleri üzerine çok çalıştım. Konak’ta farklı bir belediyeciliği hayata geçirmek istiyoruz. Dönüşüm, çözüm, hizmet ve mutlu bir Konak için geliyoruz. Genel Merkezimiz bu dönem bizleri bunun için görevlendirdi. Bana oy verdiğiniz için pişman olmayacaksınız. Sizlerin desteğiyle mahallelerden örgütlenerek güçlü bir belediyecilik yapacağız. Bugüne kadar gösterdiğiniz yoldaşlık için teşekkür ederim. Bundan sonra destek sizden hizmet benden. Buralarda herkesin içine sinen dönüşümü başlatacağız. Bu bizim çözmek zorunda olduğumuz bir iş. Ben yaptığım her işi en iyi şekilde yapmak isterim. Ülkeyi batırmış, emekliyi sefalete sürüklemiş, gençlerin umudunu bitirmiş bir iktidar partisi bizim seçeneğimiz olamaz. Bunu yine biz çözeceğiz. Konak Belediyesi, bütçesini her mahalleye eşit harcayacak” ifadelerini kullandı.
“BU HERHANGİ BİR SEÇİM DEĞİL”Ziyaretlerde Mutlu’ya eşlik eden 24, 25 ve 26. Dönem İzmir Milletvekili Musa Çam ise, “35 gün sonra tarihi bir seçimle karşı karşıyayız. 22 yıldır ülkenin başına çöken ırkçı, gerici ve her fırsatta şeriat hesabı yapan bir iktidarla karşı karşıyayız. 31 Mart seçimleri herhangi bir yerel seçim değil. ‘Türkiye ne olacak?’ seçimi. Konak’ta, İzmir’de, Türkiye’de yerelde iktidar olmamız gerekiyor” diye konuştu.CHP Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, saha çalışmaları kapsamında Ege Bölgesi Kars Demokrat Dernekler Federasyonu ve Konya Hüyük Çamlıcalılar Derneği’ne de uğradı. Mahallelerdeki seçim ofislerine de giden Mutlu, partililere özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.
Saha Çalışmalarına Hız Kesmeden Devam
Sabah saatlerinde Alsancak Pazar Yeri'nde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen CHP'li Mutlu, tezgahları tek tek gezerek talepleri dinledi. Pazar yerinin acil ihtiyaçlarını belirleyerek belediyenin ilgili birimlerine aktardı.Mahalle Mahalle Gezip İlgi Topladı
Güney, Zeytinlik, Levent, 26 Ağustos, Trakya, Atamer, Saygı, Çınartepe, Murat, Anadolu, Millet, Mehmet Akif, Huzur, Ulubatlı, Yavuz Selim ve Zeybek mahallelerini ziyaret eden Mutlu, mahalle sakinlerinin yoğun ilgisiyle karşılaştı.Dönüşüm ve Eşit Hizmet Sözü
Mahalle sakinlerine hitap eden Mutlu, kentsel dönüşüm ve eşit hizmet vaat etti. Halkçı belediyecilik anlayışıyla fark yaratacaklarını belirten Mutlu, "Dönüşüm, hizmet ve mutlu bir Konak için geliyoruz. Bana oy verdiğiniz için asla pişman olmayacaksınız. Buralarda herkesin içine sinen dönüşümü başlatacağız. Konak Belediyesi, bütçesini her mahalleye eşit harcayacak" sözleriyle projelerini vurguladı.![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/02/65dc80b114cb0.png)
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/02/65dc80af4fa47.png)
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/02/65dc80c51e33a.png)
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/02/65dc80cc9c272.png)
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/02/65dc80d8d2361.png)