Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), İstanbul'un Güngören ve Esenyurt ilçelerinde belediye başkan adaylarını değiştirdi. Sağlık sorunları nedeniyle adaylıktan çekilen Ali Gökmen ve Temel Akkoçlar'ın yerine, Genel Başkan Özgür Özel tarafından Esenyurt için
Prof. Dr. Ahmet Özer ve Güngören için
Yüksel Yalçın atanmıştır.
Değişen Belediye Başkan Adayları
CHP Genel Merkezi'nden yapılan açıklamada, Güngören ve Esenyurt ilçe belediye başkan adaylarının sağlık sorunları nedeniyle adaylıktan çekildiği belirtilmiştir. Ali Gökmen ve Temel Akkoçlar'a geçmiş olsun dileklerinin iletilerek, yeni adayların atanmasına karar verilmiştir.
Yeni Atanan Adaylar
CHP Genel Başkanı Özgür Özel tarafından yapılan atama sonucunda, Esenyurt ilçesi için Prof. Dr. Ahmet Özer ve Güngören ilçesi için Yüksel Yalçın belediye başkan adayı olarak belirlenmiştir. Parti, bu değişiklikle 31 Mart yerel seçimlerine güncellenmiş adaylarla katılma kararı almıştır.
Parti Açıklaması
Genel Merkez'in yaptığı açıklamada şu ifadeler yer almıştır:"İstanbul Güngören ve Esenyurt ilçe belediye başkan adaylarımız, sağlık sorunları nedeniyle adaylıktan çekilmiştir. Ali Gökmen ve Temel Akkoçlar’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.CHP Genel Başkanı Özgür Özel tarafından Esenyurt ilçesi için Prof. Dr. Ahmet Özer ve Güngören ilçesi için Yüksel Yalçın belediye başkan adayı olarak atanmıştır.Kamuoyunun bilgisine sunarız."