CHP Bornova Belediye Başkan Adayı Ömer Eşki ve CHP Bornova İlçe Başkanı Av. Ertürk Çapın, Bornova Belediye Meclis Üyelikleri için başvuru yapmış olan aday adaylarıyla bir araya geldi.Kesin liste belirleme sürecine kısa bir süre kaldığını belirten Ömer Eşki, “Güçlü Bornova’yı kurma yolunda, Belediye Meclis kadromuzu çok önemsiyoruz. Hedefimiz hem temsilde adalet hem de Liyakat olacak. Belediye Meclis grubumuzun Bornova’nın her köşesini, Bornova’da yaşayan her kesimi Temsil etmesi için en üst düzeyde gayret göstereceğiz. Özellikle mecliste ve komisyonlarda yapılacak çalışmalarla ilgili mesleki bilgi ve liyakat da bizler için çok önemli olacak” dedi.![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/02/65c75d648edb9.jpg)
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/02/65c75d648edb9.jpg)
Bornova'nın Tüm Renkleri Listeye Taşınacak
Bornova'nın tüm renklerini listeye taşıma çabası içinde olduklarını belirten Eşki, "Bornovalılara kendilerini temsilde adalet olduğunu, CHP sıralarında Meclis'te bulunan birinin kendilerini temsil ettiğini göstermemiz gerekiyor. Diğer yandan avukat, muhasebeci, şehir planlamacısı gibi teknik bilgisi olanlar ve komisyonlarda sosyal demokrat belediyeciliği savunacak arkadaşlarımız da mutlaka aramızda olacak. Siyaseten huzur ortamı, birlik beraberlik içinde olmayı en ön plana aldık. Bizim için asıl olan liyakattır. Geçmişte farklı siyasi anlayışta olan arkadaşlarımızdan da liyakate sahip olanlar varsa, hiç düşünmeden değerlendireceğiz" ifadelerini kullandı."Hedefimiz Rekor Oy Oranıyla Güçlü Bornova İnşa Etmek"
İlçe Başkanı Ertürk Çapın, hedeflerinin bugüne kadar ki en yüksek oy oranını elde etmek olduğunu söyledi. Çapın, "Partimizin Meclis grubu için 167 arkadaşımız dosya alarak başvuru yaptı. Pek çok aday adayımızı da bugün bu salonda görmekten çok mutlu oldum. Meclis üyeleri listesi yapılırken pek çok kriter olacak ama listeyi en objektif biçimde yapmaya çalışacağız. Derneklerin, sivil toplum kuruluşlarının taleplerini karşılamaya çalışacağız. Ancak örgütte emek vermiş kişileri mutlaka değerlendirmek istiyoruz. Bu talepler içinde ideal listeyi oluşturmak için gayret edeceğiz. 10 günlük bir süreç kaldı. Ardından listeler YSK'ya teslim edilecek ve süreç başlayacak. Aday olamayan arkadaşlarımızın da gönül koymayacağına, CHP'li olma bilinci içinde, Güçlü Bornova'yı inşa etmek üzere canla başla çalışacağına eminim" şeklinde konuştu.![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/02/65c75d7e1682b.jpg)