AK Parti İzmir Milletvekili ve Konak Belediye Başkan Adayı Ceyda Bölünmez Çankırı, gastronomi dünyasının önde gelen isimlerinden sosyal gastronomi şefi Ebru Baybara Demir'in mutfağına konuk oldu. Geçen haziran ayında 'Basque Culinary World Prize 2023' ödülüne layık görülen şef Demir'in mutfağında, özel bir etkinlik düzenlendi.
Gastronomi Dünyasının Başarılı İsimleri Buluştu
Ceyda Bölünmez Çankırı, Konak-Karataş Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenen Pastacılık ve Aşçılık kursunun kursiyerleriyle bir araya geldi. Berat Kandili'ne özel kandil simidi yapmak için mutfağa giren Çankırı, şef Ebru Baybara Demir'in rehberliğinde lezzetli anlar yaşadı.Renkli Görüntülerin Ardında Politik ve Gurme Birleşimi
Siyasetin yanı sıra mutfakta da başarılı bir performans sergileyen Çankırı, hamur yoğurup kandil simidi yaparak renkli görüntüler ortaya çıkardı. Mutfakta kadınlarla bir araya gelen Çankırı, siyasi espriyle de gülüşmelere neden oldu. "Mutfaktan kopmadık. Kadınlar bize iş yaptırıyor. Benim yerime de siz şimdi sahaya çıkıp oy toplayacaksınız." sözleri, samimi bir atmosfer oluşturdu.Konak İçin Özel Tarif ve Espiri
Çankırı'ya Konak için bir tarif sorma fırsatı doğduğunda, ilginç bir espriyle yanıt verdi. "Konak'ı önce çamaşır sularıyla yıkayacağım." diyerek espriyle karışık bir tarif sunan Çankırı, gülüşmelere sebep oldu.HEM SAHADA HEM MUTFAKTA MARKAYIZ️