Buca Belediyesi, Sömestir Tatili süresince çocukların eğlenip dinleneceği çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Aziz Nesin Bilgi ve Eğitim Merkezi (BEM)’nde düzenlenen ‘Neşeli Günler’ etkinliği, çocuklara soğuk kış günlerinde sıcacık bir atmosferde sosyalleşme ve eğlenme fırsatı sunarken, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Konferans Salonu’nda gerçekleşen ‘Sihirli Dünya’ oyunu ise yüzlerce çocuğa doyasıya eğlence vaat ediyor.Buca Belediyesi, yıl boyunca kentin çocuklarına eğitim, sağlık, spor, bilim alanında birbirinden farklı hizmetler sunarak çocukların kazanmasını hedefliyor. Sömestir tatili süresince de çocukları unutmayan belediye, ücretsiz katılım imkanı sunan zengin bir tatil programı hazırladı. Aziz Nesin Bilgi ve Eğitim Merkezi’nde iki hafta boyunca devam edecek olan ‘Neşeli Günler’ etkinliği, animasyon film gösteriminden İngilizce eğitimine kadar birçok etkinliği içeriyor. Merkeze gelen minikler, yarıyıl tatillerini verimli bir şekilde geçirirken, aynı zamanda yeni şeyler öğrenme ve yeni dostluklar kurma fırsatı elde ediyorlar.![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/01/65b39e602878a.jpg)
Eğitici ve Eğlenceli Etkinlikler
Bu etkinlik kapsamında çocuklar pazartesi günleri hünerlerini sergileyecekleri boyama etkinliğine katılıyorlar. Salı günleri animasyon film gösterimi ile eğlenceli anlar yaşanırken, çarşamba günleri ‘Eğlenceli İngilizce’ etkinliği düzenleniyor. Perşembe günleri çocuklar, çevre konusunda farkındalık yaratmaya yönelik ‘Geri Dönüşüm Atölyesi’ne katılarak öğreniyorlar. Haftanın son günü ise çocuklar eğitmenleri eşliğinde yaratıcı drama atölyesinde keyifli zaman geçiriyorlar.![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/01/65b39e602878a.jpg)
Çocuk Tiyatrosu: Sihirli Dünya
Buca Belediyesi her yıl yarıyıl tatilinde çocuklarla buluşturduğu farklı tiyatro oyunlarına bu sene de devam ediyor. "Sihirli Dünya" isimli çocuk oyunu, 25 Ocak tarihinde Buca Belediyesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Konferans Salonu'nda gerçekleşen gösterimle çocukları güldürdü ve eğlendirdi. Yapılan açıklamada, tiyatro gösteriminin 30 Ocak Salı günü 13.00 ve 15.00 saatlerinde iki seans olarak devam edeceği belirtildi.![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/01/65b39e712ac03.jpg)