Bornova Belediyesi, 5 farklı noktada düzenlediği etkinliklerle Bornovalı miniklere keyifli bir Ara Tatil yaşattı. Geleneksel Türk Tiyatrosu'nun vazgeçilmez figürleri Karagöz ve Hacivat'ın komik hikayelerini anlatan "Karagöz Yazıcı" adlı oyun, Hayali Deniz Özgökçe tarafından sahnelendi.Bornova Belediyesi, yarıyıl tatiline giren öğrencilere Türk kültürünün önemli bir öğesi olan gölge oyununu tanıtarak eğlenceli bir deneyim yaşattı. Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi, Çamdibi Şehit Er Adem Bilaloğlu Sosyal Tesisleri, Naldöken ve Pınarbaşı Kültür Merkezleri ile Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen gösteriler büyük ilgi gördü.Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, yıl boyunca düzenlenen kurslar ve atölyelerle Bornovalı çocukların yanında olduklarını belirterek, "Bornovalı çocuklarımızın eğitimlerine destek olurken, bilim ve sanat alanlarında hazırladığımız kurslarla da gelişimlerine katkı sunuyoruz. Tatil dönemlerinde onlar için düzenlediğimiz aktivitelerle de okul stresini eğlenerek atmalarına sağlıyoruz" dedi.
Eğitim ve Eğlence Bir Arada
Bornova Belediyesi'nin düzenlediği etkinliklerde öğrenciler, geleneksel Türk tiyatrosuyla tanışma fırsatı buldu. Karagöz ve Hacivat'ın renkli dünyasında geçen oyun, miniklerin keyifli bir ara tatil geçirmelerini sağladı.Bornova'da Sanat ve Kültür Buluştu
Gösteriler, Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi, Çamdibi Şehit Er Adem Bilaloğlu Sosyal Tesisleri, Naldöken ve Pınarbaşı Kültür Merkezleri ile Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleşti. Bu etkinliklerle Bornovalılar, sanat ve kültürle buluşmanın keyfini çıkardılar.![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/02/65bdecbb7163b.png)