Trendyol 1. Lig'in 23. haftasında gerçekleşen Ege derbisinde Bodrum FK, evinde Altay'ı 3-0 mağlup etti.Bodrum FK, Play-Off potasında bulunan birinci ligde 23. haftada düşme hattındaki Altay'ı ağırladı ve karşılaşmadan 3-0 galip ayrıldı.Ev sahibi ekibin gollerini 23. dakikada penaltıdan Üzeyir, 57. dakikada Gökdeniz ve 78. dakikada penaltıdan Kenan kaydetti.Bu sonuçla Bodrum FK puanını 42'ye yükseltirken, Altay ise 12 puanda kaldı.Karşılaşma öncesinde Bodrum formasıyla 100. maçına çıkan Üzeyir Ergün'e Bodrum FK Başkan Yardımcısı Selahattin Polat plaket ve 100 numaralı forma hediye etti.Bodrum FK, ligin 24. haftasında deplasmanda Çorum FK ile karşılaşacak. Altay ise sahasında Giresunspor'u ağırlayacak.
MAÇTAN DAKİKALAR:3'üncü dakikada gelişen ev sahibi ekip atağında sol çaprazdan Burak'ın şutunda kaleci Ozan'ın köşeden çıkardığı topu Gökdeniz tamamladı. Ozan bir kez daha gole izin vermeyerek meşin yuvarlağı kornere çeldi.20'nci dakikada Hakem Süleyman Bahadır, VAR incelemesi sonrası Altaylı Salih'in ceza sahasına topa elle müdahale ettiği gerekçesiyle penaltı kararı verdi.23'üncü dakikada penaltı vuruşunu kullanan Üzeyir, Bodrum ekibini öne geçirdi: 1-0.İlk yarı Bodrum FK'nın 1-0 üstünlüğüyle sona erdi.49'uncu dakikada ceza sahası içi sağ çaprazdan Altaylı Onur'un yerden vuruşunda top az farkla yandan dışarı çıktı.57'nci dakikada soldan kullanılan kornerde Altay ceza sahası karıştı. Defansın uzaklaştıramadığı topu Gökdeniz yerden bir vuruşla filelere yolladı: 2-0.76'ncı dakikada konuk ekipten Salih, ceza sahasında Kenan'ı düşürüp bir kez daha penaltıya neden oldu.78'inci dakikada kullanılan penaltı vuruşunda Kenan farkı 3'e çıkardı: 3-0.Bodrum FK maçı 3-0 kazandı.STAT: Bodrum İlçeHAKEMLER: Süleyman Bahadır, Emrah Ünal, Cem ÖzbayBODRUM FK: Bahri Can - Üzeyir, Celustka, Ali, Furkan, Ahmet, Brazao (Dk. 76 Ege), Mohammed (Dk. 79 Tunahan), Samet (Dk. 70 Mustafa), Burak (Dk. 70 Kenan), Gökdeniz (Dk. 76 Celal)ALTAY: Ozan - Salih, Kuban, Sefa, Özgür, Ceyhun (Dk. 85 Enes Öğrüce), Murat Berkan (Dk. 71 Arda), Onur Efe (Dk. 71 Enes Yetkin), Mehmet (Dk. 71 Ege), Eren, Nurettin (Dk. 46 Caner)GOLLER: Dk. 23 (P) Üzeyir, Dk. 57 Gökdeniz, Dk. 78 (P) Kenan (Bodrum FK)SARI KARTLAR: Onur Efe (Altay)
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/02/65d27d021606e.jpeg)